تشدید اقدامات حفاظتی در منطقه شکار ممنوع الیگودرز

خرم‌آباد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست الیگودرز گفت: با آغاز شناسایی زیستگاه‌های جدید کوه تمندر اقدامات حفاظتی این منطقه شکار ممنوع تشدید می‌شود.

خسرو بهلولی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برنامه های حفاظتی و گشت و کنترل در تمندر تقویت شده و این محدوده با مشارکت مردم محلی و سایر علاقمند به حفاظت از محیط زیست مدیریت خواهد شد.

وی با بیان اینکه انواع خرس، بز و کل در کوه تمندر زندگی می کنند اظهار داشت: هرگونه شکار در این منطقه ممنوع است و در صورت مشاهده شکارچی دراین منطقه برخورد قانونی بعمل می آید. 

وی گفت: با توجه به ارزش بالای زیست محیطی کوه تمندر، برنامه های شناسایی زیستگاه‌ها و تنوع زیستی این کوه تنظیم گردیده و بزودی اجرا می شوند.

وی افزود: محیط زیست و طبیعت الیگودرز بی نظیر و سرشار از منابع بوده که با مشارکت همگانی از این دارایی های خدادادی حفاظت می شود.

رشته کوه تمندر در نواحی بربرود و زلقی شهرستان الیگودرز واقع شده‌ است و دارای چهار رشته شمالی جنوبی خاوری و مرکزی است رشته شمالی ۲ قله ازنا ودره سر را در بر می‌گیرد که به ترتیب سه هزار و ۲۰۰ و سه هزار و ۵۰۰ متر ارتفاع دارند. رشته مرکزی دارای ۶ قله به نام‌های قله مرکزی تمندر، هما، قله شمالی، خاوری و جنوبی تمندر و قله جنوبی دره سر است که همه آنها بیش از سه هزار و ۵۰۰ متر ارتفاع دارند.

قله مرکزی تمندر سه هزار و ۹۰۰ متر ارتفاع دارد. رشته شمالی تمندر شامل ۲ قله فرسش و جنوبی است. رشته جنوبی تمندر نیز شامل یک خط الراس ۱۵ کیلومتری است که در انتهای باختری آن قله مخروبه قدیمی به نام قلعه دختر قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =