حق تعیین سرنوشت دستاورد مهم امام راحل برای ایران بود

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه اهل سنت نگین‌شهر از توابع شهرستان آزادشهر گفت: دخالت مردم در تعیین سرنوشت با شرکت آزادانه در انتخابات مختلف از مهمترین دستاوردهای امام خمینی (ره) برای ملت ایران بود.

آخوند ابوبکر خوجملی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دخالتی در تعیین سرنوشت خود نداشتند اما با پیروزی انقلاب و احیای جمهوریت با رهبری حضرت امام خمینی (ره)، حضور آزادانه مردم در تعیین سرنوشت تجلی یافت و به نماد مردمسالاری دینی در جهان تبدیل شد.

وی افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی از بطن مردم قیام کرد و آنرا به پیروزی رساند و همین مردمی بودن، وجه تمایز انقلاب ما با دیگر انقلاب‌های رخ داده در جهان است. 

آخوند خوجملی ادامه داد: احیای اسلام ناب محمدی‌(ص) در سایه وحدت امت اسلامی از دیگر دستاوردهای امام راحل است که نتیجه آن بیداری اسلامی است که اکنون در بیشتر کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی نشانه های آن قاغبل مشاهده است.

وی گفت: روشنگری‌هایی که بنیانگذار جمهوری اسلامی علیه استکبار جهانی و استعمارگران شرق و غرب انجام دادند، امروز از سوی ملت‌های مظلوم و آزادیخواه جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر همچنین حمایت قاطع از مستضعفین جهان بویژه ملت مظلوم فلسطین را از دیگر دستاوردهای بزرگ و مهم امام خمینی(ره) دانست و گفت: مساله فلسطین و دفاع از انتفاضه مردم آن به یک مطالبه جهانی تبدیل شده و هرساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز قدس شاهد پیگیری این خواسته از سوی مردم جهان هستیم.

وی افزود: ثمره همه دستاوردهای امام راحل و نیز خصوصیات اخلاقی آن رهبر فرزانه در کنار همراهی مردم، قدرت، اقتدار، عزت و افتخار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان است که باید به آن افتخار کرد.

آخوند خوجملی همچنین با تسلیت ایام سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و با تاکید برضرورت ادامه راه و منش آن رهبر بزرگ ازسوی آحاد مختلف مردم و مسوولان گفت: امروز راه و منش و سیاست و راهبردهای امام راحل توسط جانشین خلف ایشان به نحو احسن درحال انجام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =