هنرمندان اندیشه‌های امام خمینی(ره) را با تولید آثار فاخر معرفی کنند

بندرعباس- ایرنا- هنرمندان جوان ضمن الگوقراردادن سبک زندگی امام خمینی(ره) با تولیدات فاخر فرهنگی هنری اندیشه‌ها، سیره عملی و سلوک اخلاقی، انسانی و عرفانی امام(ره) را به دیگر جوانان و نسل‌های آینده معرفی کنند.

رییس حوزه هنری هرمزگان گفت: تفکرات انقلابی و استکبارستیزی حضرت امام(ره) در دنیا همواره جاری است و تمسک به افکار و روش ایشان این انقلاب را بیمه کرده است.

انوشیروان پیش‌دار روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: یکی از رسالت های مهم و اساسی حوزه هنری این استان نیز تبیین و حفاظت از اصول، آرمان و اندیشه های حضرت امام (ره) و انقلاب اسلامی است و در همین راستا هنرمندان ما نیز نسبت به شناساندن ابعاد شخصیت امام راحل حمایت می‌شوند.

وی  ادامه داد: امسال به دلیل محدودیت های برگزاری مراسم حضوری ویژه برنامه های تدارک دیده شده نیمه خرداد حوزه هنری هرمزگان در فضای مجازی برگزار می‌شود.

رییس حوزه هنری هرمزگان گفت: تولید و اجرای چاووشی خوانی با عنوان "بانگ وداع" با صدای سعید غیبی، "تورق دیوان" با موضوع خوانش ابیاتی از اشعار امام راحل با صدای مهدی احترامی، تولید و اجرای نمایش "شوق دیدار" به کارگردانی و نویسندگی علی رحیمی عنوان دیگر برنامه های هنری به مناسبت رحلت امام خمینی(ره) است که به صورت مجازی برگزار می‌شود.

پیش دار برگزاری نمایشگاه مجازی خوشنویسی "خط عشق " از آثار هنرمندان استان و خوشنویسی فرازهایی از وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام(ره)، "شرح آفتاب" عنوان برنامه‌ای است که به بررسی و تحلیل اندیشه‌های امام(ره) از زبان اندیشمندان استان می‌پردازد و شعرخوانی شاعران با موضوع ارتحال حضرت امام بخش دیگری از برنامه های حوزه هنری است.

به گفته وی، تمامی این برنامه‌ها از طریق رسانه‌های جمعی و صفحات حوزه هنری استان هرمزگان در فضای مجازی قابل مشاهده و دسترسی است.

امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی در سحرگاه ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸، در حالی که مردم هنوز به دعا و نیایش مشغول بودند، به محض آنکه برای نماز صبح و عبادت سحرگاهی از خواب برخاستند و همه چیز را غیر عادی دیدند رادیو صوت قرائت قرآن پخش می‌کرد.

ساعت هفت بامداد پس از چند ساعت سکوت، گوینده اخبار رادیو با صدای لرزان گفت:  "بسم الله الرحمن الرحیم، انالله و اناالیه راجعون"، روح بلند پیشوای مسلمانان و رهبر آزادگان حضرت امام خمینی (ره) به ملکوت اعلی پیوست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =