رئیس بهداشت گناوه: نمودار ابتلا به کرونا در این شهرستان نگران کننده‌است

گناوه - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: وضعیت نمودار ابتلا به بیماری کرونا در این شهرستان سیر صعودی دارد و نگران کننده‌است.

محمد بازیاری روز دوشنبه در جلسه شورای سلامت این شهرستان افزود: درحالیکه تعداد  مبتلایان شهرستان در اسفند ماه سال گذشته ۱۰ نفر، فروردین ۱۲ و اردیبهشت ماه ۲۱ نفر بوده در خرداد خیز برداشته و تاکنون به  ۴۰ مورد مثبت رسیده‌است.

وی اظهارداشت: به روز شدن آزمایش‌ها، نمونه‌گیری در مرکز خدمات سلامت سیدالشهدا، بیماریابی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از جمله در بازار و اماکن عمومی در افزایش آمار بیماران دخیل بوده‌است.

بازیاری گفت: مبتلایان مثبت به بیماری کرونا در شهرستان از قشر کارمند، مغازه‌دار، خانه‌دار،  محصل، بازنشسته، زیر ۶ سال و  سایر هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: این بیماران به دلیل تماس با  اطرافیان که مثبت بودند و سفر به مناطق درگیر با کرونا مبتلا  شدند.

وی ادامه داد: باتوجه به رشد مبتلایان به کرونا در شهرستان بیشتر نگرانی در بین مغازه داران و کارمندان ادارات است که می‌توانند خانواده و جامعه را درگیر این بیماری کنند و باید خیلی مراقب باشند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه  گفت: رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و ادارات ، پرهیز از دورهمی و تجمع‌های از جمله در عروسی و فاتحه اموات ضروری است تا زنجیره بیماری کرونا قطع شود.

بازیاری بیان کرد: یکی از مشکلات بیماری ویروسی زمانی است که وقتی حالت ایپدمی گرفت افرادی که مستعد و ایمنی کمتری دارند، بیشتر به آن مبتلا می‌شوند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر تاکنون ۸۷ بیمار و دو فوتی کرونایی داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =