چاره‌ای برای اقشار مستحق جامانده از دریافت سهام عدالت اندیشیده شود

تهران- ایرنا- سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در بیانیه‌ای از دولت و مجلس شورای اسلامی خواست تا برای اقشار مستحق جامانده از دریافت سهام عدالت چاره‌ای بیندیشند.

دیده‌بان شفافیت و عدالت روز دوشنبه در بیانیه‌ای درباره آزادسازی سهام عدالت از دولت و مجلس شورای اسلامی خواست تا برای اقشار مستحق جامانده از دریافت سهام عدالت چاره‌ای بیندیشند.  

دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: اجازه آزادسازی سهام عدالت از طرف رهبر معظم انقلاب به دولت، می‌تواند فرصتی باشد تا طبقات و خانواده‌های محروم و مستضعف هم از بیت‌المال و ثروت‌های ملی بهره‌مند شوند. اما متاسفانه روش تخصیص سهام عدالت و روش‌های ناعادلانه در آزادسازی آنها، به تهدیدی جدی برای این هدف مبدل شده و می‌رود تا طرح سهام عدالت را به ناعادلانه‌ترین فرایند اقتصادی جمهوری اسلامی تبدیل کند.

این بیانیه در ادامه به دونکته ضروری درباره آزادسازی سهام عدالت اشاره کرد و افزود: در سال ۱۳۸۹ و به هنگام توزیع سهام عدالت، دولت محترم، برای توزیع این سهام، از بانک‌های اطلاعاتی و کد ملی ایرانیان بهره نبرد و صرفا براساس اشخاصی که قابل احصاء بودند نظیر کارمندان، سهام عدالت را توزیع کرد.

دیده‌بان شفافیت و عدالت خاطرنشان کرد:: به این ترتیب، برخی از محروم ترین اقشار نظیر «کارگران فصلی»، «دستفروش‌ها»  از دریافت سهام عدالت جاماندند. علاوه بر این، در طراحی توزیع سهام عدالت برای اولاد جدید مشمولین سهام عدالت و نیز اولادی که ازدواج می‌کنند هم فکری نشده است. متاسفانه دولت بدون چاره‌جویی برای بازمانده‌ها، با شتاب درحال آزادسازی سهام عدالت است.

دیده‌بان شفافیت و عدالت در این بیانیه از مجلس و دولت محترم خواست در فرایند آزادسازی سهام عدالت، برای اقشار مستحق جامانده از دریافت سهام عدالت، فکری اساسی کند تا این هموطنان هم مانند دیگر دارندگان سهام عدالت از توزیع ثروت ملی بهره‌مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =