۲۱۶ میلیارد تومان سهم واحدهای آسیب دیده از کرونا در ایلام

ایلام- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده از کرونا در این استان اختصاص یافته که ظرفیت مناسبی برای حمایت از این کسب و کارهاست.

حیدر نعمتی روز دوشنبه در نشست شیوه پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اظهار داشت: دولت ۷۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده از کرونا اختصاص داد که در مرحله اول ۴۰ هزار میلیارد تومان با انتخاب هفت بانک و یک موسسه سهم استان ها مشخص شده است.

وی افزود: مبلغ این تسهیلات به مبلغ ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان است و هم به کارفرما و هم خویش فرما که دارای بیمه تامین اجتماعی از همان رسته باشند با سود ۱۲ درصد پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: رعایت نسبت مالکانه، رعایت شاخص ها و در نظر گرفتن چک برگشتی از تاریخ ۳۰ فروردین ۹۹ تا ۳۰ خرداد سال جاری از دیگر موارد ذکر شده در این دستورالعمل است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: دولت از کسب و کارهای کوچک که به دلیل شیوع بیماری کرونا متحمل هزینه هایی شده اند با اعلام رسته ها و اختصاص تسهیلات حمایت می کند.

وی اضافه کرد: اکنون ۱۴ رسته با ۱۵۰ زیر مجموعه مشمول دریافت تسهیلات از این محل هستند که دستور العمل و شیوه نامه آنها ابلاغ شده است و باید هرچه سریعتر بانک های مشمول از طریق مرکز پیگیر شیوه نامه اجرایی داخلی بانک خود شوند.

نعمتی گفت: دولت همچنین با استمهال هزینه برق، گاز و آب و تعویق اقساط سه ماهه اقساط و انتقال به پایان دوره تسهیلات قرض الحسنه برای همه افراد و تاخیر در اخذ مالیات سعی دارد از این کسب و کارها حمایت کند.

وی از بانک های استان خواست: پیگیری لازم برای برش سهم استانی هر بانک و دریافت شیوه نامه را انجام دهند.

وی اظهار داشت: باید دستگاه متولی و بانک ها برای جذب این اعتبار تلاش کنند و افراد واجد شرایط که ثبت نام کرده اند را با پرداخت به موقع تسهیلات مورد حمایت قرار دهند.

وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی نیز با اطلاع رسانی جامع به افراد آسیب دیده باعث بهره مندی آنها از این تسهیلات شوند. 

وی ابراز امیدواری کرد: با پرداخت این تسهیلات بخشی از زیان اقتصادی ناشی از شیوع کرونا به دلیل تعطیلی واحدها جبران شود.

بر اساس برآورد کارشناسان صنعت، معدن و تجارت هشت هزار واحد صنفی و ۴۰ واحد صنعتی در این استان بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به دلیل شیوع کرونا دچار خسارت شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha