دوری و نزدیکی با اندیشه‌های امام(ره)، نقش تعیین کننده‌ای در بقا و کارآمدی نظام دارد

تهران- ایرنا- مجمع نیروهای خط امام (ره) با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالروز "ارتحال حضرت امام خمینی" اعلام کرد: دوری و نزدیکی با اندیشه‌های امام، نقش تعیین کننده‌ای در بقا و کارآمدی نظام دارد و هرگونه غفلت در این زمینه خسارت‌هایی جبران ناپذیر خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خط امام (ره)، در بیانیه مجمع نیروهای خط امام(ره)  که امرز منتشر شد، ‌با اشاره به نقش و جایگاه مردم در اندیشه امام‌خمینی (ره)  آمده است: اکنون این ما هستیم و کارنامه‌ای که پیش روی مردم است. مسئولان و جناح‌های سیاسی درون نظام باید توضیح دهند که عملکرد آنان و وضعیت مردم تا چه اندازه به معیارهای بنیانگذار نظام نزدیک است؟ آیا همگی در وضعیت مطلوب هستند یا فاصله‌ای جدی با آنها دارند؟ ”

مجمع نیروهای خط امام افزود: چهاردهم خرداد سالروز ارتحال عبد صالح خدا و خدمتگزار صادق مردم، امام خمینی(س)، یادآور غمی بزرگ و زخمی عمیق بر جان میلیون‌ها انسان در ایران و جهان است که هیچگاه التیام نخواهد یافت. او یگانه‌ مردی بود که پس از رنج ناشی از شکست مشروطه و کودتای رضاخان و اشغال ایران و سرکوب نهضت ملی و استبداد پهلوی و استیلای خارجی، امید را در دل مردم احیا کرد و نهضتی آزادیخواهانه و عدالت طلبانه مبتنی بر آموزه‌های دینی را رهبری نمود.

در این بیانیه آمده است: او بود که به همگان آموخت رأی مردم زینت نیست و در مشروعیت بخشی به همۀ ارکان حکومت اصالت دارد. او مقابل تفکرات متحجرانه و واپس‌گرایانه ایستاد و هزینه‌های سنگینی هم پرداخت تا اثبات کند که نگاه تنگ ‌نظرانه به حقوق مردم نه تنها در تضاد با مصالح عمومی است که نسبتی هم با دین ندارد.

مجمع نیروهای خط امام (ره) یادآورشد: او بود که مردم را ولی نعمت خواند و همواره اولویت سیاست‌های نظام در همه بخش‌ها را رفع محرومیت و رسیدگی به امور مستضعفین و کارگران و کشاورزان می‌دانست.  اکنون این ما هستیم و کارنامه‌ای که پیش روی مردم است. مسئولان و جناح‌های سیاسی درون نظام باید توضیح دهند که عملکرد آنان و وضعیت مردم تا چه اندازه به معیارهای بنیانگذار نظام نزدیک است؟ آیا همگی در وضعیت مطلوب هستند یا فاصله‌ای جدی با آنها دارند؟

مجمع نیروهای خط امام (ره) اضافه کرد: بدون تردید دوری و نزدیکی با اندیشه‌های امام، نقش تعیین کننده‌ای در بقا و کارآمدی نظام دارد و هرگونه غفلت در این زمینه خسارت‌هایی جبران ناپذیر خواهد داشت.

 این تشکل سیاسی ضمن بزرگداشت یاد ایشان و تسلیت به مردم شریف ایران و همۀ دلدادگان به آن حضرت، توفیق همگان در تحقق آرمان‌های امام را آرزو کرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =