حوزه هنری زنجان در ایام کرونایی ۵۰ عنوان محتوا تولید کرد

زنجان - ایرنا - رییس حوزه هنری استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون با توجه به شرایط کرونایی بیش از ۵۰ عنوان محتوای فرهنگی و هنری در بخش‌های مختلف هنری در فضای مجازی متعلق به حوزه هنری این استان تولید و منتشر شد.

امیر نعمتی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری برنامه تجمعی موجب شد که متولیان فرهنگ و هنر و جامعه هنرمندان اتحاد و انسجام ملی را در فضای مجازی به نمایش بگذارند که در این راستا در حوزه هنری این استان محتوای فرهنگی هنری در ۹۰ دقیقه تولید کرد.

وی اضافه کرد: این محتواها در قالب شعرخوانی، خاطره‌گویی، ‌خوانش داستان، تولید آثار نقاشی و پوستر در موضوعات مختلف از جمله راه‌های پیشگیری از اشاعه ویروس کرونا، هفته هنر انقلاب اسلامی، گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی، ماه مبارک رمضان و شب قدر، بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر و همچنین گرامیداشت سالروز رحلت امام راحل(ره) در فضای مجازی توسط هنرمندان استان و حوزه هنری زنجان تدوین و اجرا شد.

این مسؤول ادامه داد: محتواهای تولید شده در قالب‌های مختلف و متنوع همچون ویدئو، کلیپ، عکس‌نوشت، اینفوگرافی، متن، داستان، شعر و غیره در بیش از ۵۰۰ پیج اینستاگرامی، ۱۰۰ گروه و کانال تلگرامی و پایگاه‌های خبری و  غیره منتشر شده تحت بازدید کاربران مجازی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در ایامی که بیماری کرونا شرایط خاصی را در کشور و استان به وجود آورده، حوزه هنری این استان نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و در جهت اجتناب از گوشه‌گیری، افزایش مشارکت های اجتماعی، ایجاد نشاط و همبستگی همگام با دیگر نهادهای فرهنگی هنری استان با تولید و انتشار محتوای متفاوت در صف مقدم تولید برنامه‌های فرهنگی هنری در فضای مجازی قرار گرفت.

نعمتی افزود: بر این مبنا، حوزه هنری زنجان، رسالت خود و جامعه هنرمندان را در ایام شیوع بیماری کرونا و قرنطینگی و در جهت خدمت به جامعه و عموم مردم، با اتخاذ رویکرد تولید و انتشار محتوای هنری در فضای مجازی و با زبان هنر بیان کرد.

وی، با اشاره به اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ در این ایام خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی در کشور و دسترسی عموم مردم به فضای مجازی، بستر و ظرفیت رسانه‌ای بسیار مناسبی برای تولید محتوا و ارائه آن به مخاطبان و توزیع عادلانه محصولات بین عموم مردم در این فضا، فراهم شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =