۱۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83807075
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ صندوق خرد محلی در کرمان فعال می‌شود

کرمان – ایرنا - مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان با اشاره به وجود صندوق‌های خرد محلی و تحقق روستای بدون بیکار و اجرای طرح هر روستا یک محصول گفت: در این راستا ۵۵ صندوق خرد محلی در سطح استان کرمان فعال می‌شود.

یوسف پور واجد روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تخصیص ۱۰۲ میلیارد تومانی اعتبار از محل منابع مشترک صندوق توسعه ملی طی سال گذشته افزود: با توجه به اولویت‌بندی‌های کاری در این صندوق ۲۰ درصد دیگر به این مبلغ اضافه شد و تا پایان سال ۹۸ مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان از محل این صندوق تسهیلات پرداخت شد.

وی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات روستایی و از محل منابع مشترک صندوق توسعه ملی تعداد ۲۸ فقره تسهیلات به صندوق‌های خرد محلی معرفی شد که با هماهنگی سازمان ترویج جهاد کشاورزی  مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۰ صندوق خرد محلی در شمال استان و ۲۵ صندوق خرد محلی در جنوب استان از این محل بتوانند در سال ۹۹ فعال شوند.

پورواجد با اشاره به استراتژی روستاهای بدون بیکار و هر روستا یک محصول گفت: در سال ۹۸  تعداد پنج روستا از جمله روستای باغابر بردسیر به عنوان روستای یک محصول درچرخه تولید گلاب، خَبرِبافت به عنوان روستای بدون  بیکار، نعیم‌آباد زرند به عنوان روستا یک محصول، چرخه تولید نان، الله‌آباد و شرف‌آباد کرمان به عنوان روستاهای بدون بیکار شناسایی شدند که در حال ثبت نام اولیه متقاضیان در سامانه کارا و تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به متقاضیان معرفی شده در روستاهای مربوطه هستیم.

وی تصریح کرد: در روزهای اخیر نیز روستاهای دارستان سیرجان به عنوان روستا یک محصول،گلیم بافی، روستای بجگان و قدیرپور منوجان به عنوان روستاهای یک محصول، زری‌بافی و صنایع دستی، روستای ابراهیم‌آباد پشت ریگ ریگان به عنوان روستا یک محصول صنایع دستی، روستای میرآباد انصاری به عنوان روستای بدون بیکار، کشاورزی  با هماهنگی فرمانداری‌های مربوطه شناسایی و درحال اقدامات لازم هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =