۱۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83807047
۰ نفر

برچسب‌ها

ژاپن تامین تجهیزات مخابراتی از شرکت های چینی را محدود می کند

پکن- ایرنا- گزارش ها حاکی است دولت ژاپن قصد دارد از همه شرکت های این کشور که با اطلاعات خصوصی مردم سر و کار دارند بخواهد تامین تجهیزات مخابراتی از شرکت های چینی را محدودتر کنند.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "ان. اچ. کی"، این اقدام دولت ژاپن با هدف لحاظ کردن تهدیدات امنیتی اعمال شده است انتظار می رود که این اقدام دولت، شمار بیشتری از تجهیزات ساخت شرکت هایی مانند هوآوی، غول مخابراتی چین را از استفاده خارج کند.

دولت این درخواست را از ۸۷ شرکت اداری مستقل از جمله سازمان انرژی اتمی ژاپن و ۹ شرکت وابسته به دولت مانند شرکت خدمات بازنشستگی ژاپن خواهد کرد.

دولت می خواهد با هماهنگی با وزارتخانه ها و سازمان ها بزودی در ماه ژوئن شیوه نامه جدیدی را در این خصوص تدوین کند.

دولت ژاپن سال گذشته به منظور حفاظت در برابر حملات سایبری، شیوه نامه خود در خصوص تهیه تجهیزات مخابراتی کلیدی توسط وزارتخانه و سازمان ها را بازنگری کرد.

ژاپن از این نهادها خواست که نه تنها قیمت تجهیزات بلکه خطرات امنیتی آنها را هم در نظر بگیرند که عملا خرید از هوآوری و شرکت های دیگر را حذف کرد.

همزمان با اقدام ترامپ برای اعمال محدودیت علیه شرکت مخابراتی هواووی چین، برخی کشورهای دیگر مانند بریتانیا، استرالیا و ژاپن هم محدودیت هایی علیه این شرکت اعمال کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =