کرونا عامل تاخیر مسابقه قرآن وعترت دانش آموزی درهرمزگان

بندرعباس- ایرنا- رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش هرمزگان گفت: به علت شیوع ویروس کرونا مرحله استانی مسابقه قرآن و عترت دانش آموزی استان تیرماه امسال پس از امتحانات پایان سال تحصیلی جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام ابراهیم محمد حسینی روز دوشنبه با اشاره به برگزاری سی وهشتمین دوره مسابقه قرآن، عترت و نماز در سالجاری افزود: با شروع ویروس کرونا در اسفندماه ۹۸ روند مسابقه مرحله استانی قرآن و عترت دانش آموزان به صورت مقطعی متوقف شد که طبق برنامه ریزی انجام شده تیرماه به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
وی بیان داشت: در مرحله نخست سی وهشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز که در آموزشگاه های سراسر هرمزگان برگزارشد، تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در رشته های مختلف قرآن، عترت و نماز حضور داشتند.
رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش وپرورش هرمزگان تصریح کرد: از این تعداد پس از آزمون‌های کتبی وشفاهی بیش از ۵۰ هزار دانش آموز به مرحله شهرستانی راه یافتند که از این تعداد حدود سه هزار نفر به مرحله منطقه ای راه پیدا کردند.
حجت الاسلام محمدحسینی ادامه داد: باتوجه به فرمایش رهبرمعظم انقلاب در خصوص فعالیت درفضای مجازی، بی تردید توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و قدرت پردازش داده ها و ضریب امنیت بالا در این فضا غیرقابل انکار است و امروز باید از این فرصت بهره کافی را ببریم و شاهد تحولی چشمگیر در رشد کمی وکیفی مسابقه دانش آموزی در این عرصه باشیم.
وی ابرازداشت: هر ساله برگزیده های مرحله استانی  مسابقات قران و عترت دانش آموزی به مرحله نهایی و کشوری اعزام خواهندشد.
 مسابقه قرآن، عترت و نماز دانش آموزان در چهار مرحله مدرسه، منطقه، استان و کشوری و اخیرا نیز مرحله بین المللی برگزار می‌شود که این مرحله به صورت دوسالانه است.
این مسابقه براساس شیوه نامه ارسالی در ۱۱ رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی وحفظ ویژه، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مداحی، احکام، انشای نماز، اذان و همخوانی و مدیحه سرایی برگزارمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =