ساماندهی واحدهای تولید پوشاک راهبرد اصلی استانداری تهران است

شهرری ـ ایرنا ـ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: احداث شهرک صنعتی تخصصی پوشاک و ساماندهای واحدهای صنفی و تولیدی این صنعت از راهبردهای اصلی استانداری تهران است.

حشمت الله عسگری روز دوشنبه در بازدید از محل احداث شهرک پوشاک در حسن آباد فشافویه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صنعت پوشاک ظرفیت بالای در حوزه اشتغال، کارآفرینی و جلوگیری از خروج ارز دارد که با احداث شهرک صنعتی تخصصی پوشاک گام بلندی در این حوزه برخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه جانمایی شهرک صنعتی تخصصی پوشاک در زمینی به مساحت ۲۰۶ هکتار در بخش حسن آباد فشافویه انجام شده است، عنوان کرد: ۶۰ درصد مساحت کل این شهرک برای احداث واحدهای تولیدی صنعت پوشاک و مابقی نیز برای سایر زیرساخت های لازم در نظر گرفته شده است.

عسگری ادامه داد: مساحت شهرک پوشاک در صورت استقبال کارآفرینان صنعت پوشاک کشور قابل افزایش نیز می باشد، همچنین این ظرفیت اشتغال مستقیم این شهرک سه هزار نفر پیش بینی شده است.

این مسئول به اخذ مجوزهای مربوطه احداث شهرک صنعتی پوشاک از سایر دستگاه های اجرای و نظارتی اشاره کرد و یادآور شد: تمامی ملاحظلات زیست محیطی و مباحث فنی در بحث احداث این شهرک توسط کارشناسان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران انجام شده است تا در آینده کارآفرینان حوزه پوشاک بدون هیچگونه دغدغه ای به تولید با کیفیت بپردازند.

عسگری ابراز کرد: صنعت پوشاک ظرفیت خوبی در حوزه جلوگیری از خروج ارز، اشتغال و حتی صادرات دارد که راه اندازی شهرک صنعتی پوشاک می تواند گام موثری در این حوزه باشد.

به گزارش ایرنا، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران صبح امروز به همراه جمعی از مسئولان استانداری تهران و فرمانداری ویژه شهرستان ری از محل جانمایی شده برای شهرک پوشاک بازدید و برخی مشکلات آن نیز با جهاد کشاورزی بررسی شد.

عملیات احداث شهرک صنعتی پوشاک سال ۱۳۹۵ توسط دکتر روحانی آغاز شد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بدین وسیله تمامی واحدهای مختلف صنعت پوشاک با گردآمدن در کنار یکدیگر موجب رشد و توسعه این صنعت را موجب شوند.

این شهرک تخصصی اولین شهرکی می باشد که بر اساس نیاز داخلی طراحی شده و تمامی زنجیره تولید پوشاک از تامین مواد اولیه، مد و طراحی را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha