۲ میلیارد ریال خانواده‌های خسارت دیده از کرونا در استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: ۲ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال به ۲۵ خانواده‎ زیرپوشش این نهاد حمایتی که از ویروس کرونا خسارت دیدند پرداخت شد.

«محمدرضا شایسته جو» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این مبلغ برای همدردی با خانواده‌ها و به‌منظورجبران کمک هزینه درمان و زندگی مددجویان خسارت دیده از کووید ۱۹ پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: به ۱۷ مددجوی زیر پوشش این نهاد حمایتی که از کرونا خسارت دیده‌اند نفری ۱۰۰ میلیون ریال و به هشت مددجو ۵۰ میلیون ریال کمک شده است.

 معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: ۱۰ میلیارد ریال نیز سال گذشته به ۱۱ هزار و ۳۸۴ خانواده زیرپوشش در معرض خطر پرداخت شد که شامل یک‌هزار و ۴۵ خانواده دارای بیمار خاص و سخت‌ درمان، مادران شیرده، باردار و  یک‌هزار و ۷۵۱ سالمند است که برای آنان اقلام بهداشتی تهیه شده است.

شایسته جو با یادآوری اینکه مراکز نیکوکاری در تعامل با کمیته امداد، نقش هم‌افزایی در خدمت رسانی به محرومان دارند، گفت: این نهاد حمایتی در استان با شیوع کرونا در کنار خیران و مراکز نیکوکاری اقدام به توزیع مواد بهداشتی، ضد عفونی کننده و بسته‌های غذایی بین نیازمندان کرده است.

وی اظهار داشت: کمیته امداد استان مرکزی آماده ارایه ۲۶ خدمت الکترونیکی به مددجویان زیرپوشش است و افراد زیر پوشش می‌توانند درخواست خود را از طریق سایت e.emdad.irثبت و از خدمات این نهاد بهره‌مند شوند.

۸۸ هزار و۷۷۶ نفر در قالب ۴۸ هزار و ۴۶۶ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی بهره‌مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =