موازی‌کاری، مانع کسب دستاوردهای فرهنگی و هنری در یزد است

یزد _ ایرنا_ مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: نبود مدیریت واحد شهری و همچنین یک سری موازی‌کاری‌ها مانع کسب دستاوردهای موثر در حوزه فرهنگی و هنری می‌شود.

عباس ملازینلی  روز دوشنبه در نشست با فرماندار یزد  با بیان اینکه ساخت فرهنگسرای مشاهیر «جوی هرهر» یکی از طرح‌های ویژه این سازمان در سال جاری است افزود: تقویت برنامه‌های فرهنگی هنری در سطح شهر یزد به هماهنگی و مشارکت مستمر دستگاه‌‍‌های مرتبط نیاز دارد.

وی تأمین رفاه اجتماعی را یکی از مهمترین محورهای توسعه شهری و از جمله موثرترین رسالت شهرداری به عنوان مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: با توجه به گستردگی و جنس فعالیت شهرداری این سازمان مرتبط ترین مجموعه برای مسئولیت مدیریت واحد شهری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزایش چند برابری بودجه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد را یکی از مهمترین عوامل کسب دستاوردهای فرهنگی هنری در این سازمان دانست و تصریح کرد: عمده بودجه تخصیص داده شده صرف امور زیرساختی و عمرانی شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با بیان اینکه یزد در بحث زیرساخت فرهنگی فقیر است، گفت: در راستای تحقق اهداف تعیین شده برای اولین بار در استان یزد سیستم فرآیند محور در این سازمان اجرایی شده است.

ملازینلی با بیان اینکه یزد تنها شهر ایرانی عضو انجمن شهرهای میراث جهانی است، خاطرنشان کرد: نداشتن گالری و سالن تماشاخانه در حد و اندازه یزد یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری است.

وی از  ساخت سالنی فاخر در سه طبقه، گالری، خانه شعر و ادب، فرهنگسرای مشاهیر جوی هرهر، اجرای طرح هر منطقه یک مسجد و زیباسازی نما و محیط بیرون ۱۰ مسجد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی استان بیان کرد. 

ملازینلی ادامه داد: ساخت ایستگاه‌های متحرک پنجشنبه‌های فیروزه‌ای و مرمت و بهسازی ساختمان فرهنگسرای شهرداری بعد از ۴۵ سال، از دیگر اقدامات در دستور کار امسال این سازمان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =