۵۵ درصد راههای خراسان رضوی نیازمند ترمیم است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: ۵۵ درصد راههای شریانی و اصلی و ۳۵ درصد راههای فرعی و روستایی این استان نیازمند ترمیم و روکش آسفالت است.

ابراهیم نصری روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از میان راههای شریانی خراسان رضوی مسیرهای جاده‌ای باغچه - نیشابور - سبزوار  - کاهک، تربت‌حیدریه - رشتخوار - خواف - قاین و همچنین جاده مشهد - فریمان بیشترین آسیب‌دیدگی نیازمند ترمیم و اصلاح را دارند.
وی هزینه نگهداری جاده را سه تا پنج درصد قیمت و ارزش کل هر مسیر جاده‌ای عنوان و بیان کرد: اگر عملیلت ترمیم، اصلاح و نگهداری آسیبهای وارده به جاده بطور بهنگام صورت نگیرد هزینه آن بخاطر تخریب راه مضاعف می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: با توجه به مشکلات مالی موجود اگر بودجه راهداری بهمیزان کافی تامین و تخصیص نمی‌شود، حداقل باید اولویت هزینه در مجموعه اقدامات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به بخش راهداری داده شود.
وی افزود: این استان با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور در مقایسه با دیگر استانها از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha