چاینا دیلی: حمایت ایران از موضع چین درباره هنگ کنگ قابل تقدیر است

پکن-ایرنا- روزنامه چاینا دیلی نوشت که حمایت شماری از کشورهای دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران از تصویب قانون امنیتی هنگ کنگ در کنگره ملی خلق چین قابل تقدیر و ستودنی است.

به گزارش ایرنا، چاینا دیلی روز دوشنبه نوشت: این کشورها ضمن حمایت از تصویب قانون امنیتی هنگ کنگ که تروریست ها و براندازان را هدف قرار می دهند مداخله برخی از کشورها در امور داخلی چین و هنگ کنگ را محکوم کرده اند.

بر اساس این گزارش وزارت خارجه ایران در بیانیه خود بر اهمیت پایبندی به اصل یک چین تاکید کرده و هرگونه مداخله بیگانگان در امور چین را محکوم دانسته است.

روزنامه از قول وزارت خارجه ایران آورده است که «کشورهای دیگر حق ندارند به حق حاکمیت و تمامیت ارضی چین آسیب برسانند و اصل یک چین باید مورد پایبندی قرار گیرد».

چاینا دیلی افزود: وزارت خارجه ایران در بیانیه خود قانون امنیتی را برای پیشبرد و حراست از ثبات و رفاه و تامین امنیت مردم هنگ کنگ بسیار مفید و موثر دانسته است.

همزمان «جائو لی جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین گفته است که کشورش برای مقابله با نفوذ بیگانگان در امور داخلی چین و هنگ کنگ هر اقدامی لازم باشد اتخاذ می کند.

در این گزارش آمده که شماری از کشورهای دیگر از جمله روسیه، کوبا، کره شمالی و صربستان از مواضع چین در قبال هنگ کنگ حمایت کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =