مدیرتیم‌های ملی کشتی آزاد: مرداد و شهریور زمان مناسبی برای برگزاری لیگ است

تهران- ایرنا- مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد گفت: بهترین زمان برای برگزاری لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور، مرداد و شهریور ماه است.

«محسن کاوه» روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: در جلسه‌ای که برای بررسی تقویم فنی تیم‌های ملی کشتی برگزار شد، من و «محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی حضور داشتیم و در مورد زمانبندی مسابقات و چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی تصمیم‌گیری انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به بررسی تمامی جوانب و همچنین در نظر گرفتن زمان‌بندی چرخه انتخابی تیم‌های ملی، بهترین زمان ممکن برای برگزاری لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی مرداد و شهریورماه بود که تصمیم بر این شد در صورت صدور مجوز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش، این رقابت‌ها از اول مردادماه آغاز شود.

کاوه در مورد حضور کشتی‌گیران در رقابت های لیگ خاطر نشان کرد: باید بگویم که حضور کشتی‌گیران در لیگ اجباری نیست و فدراسیون کشتی به دنبال آن است که از طریق رایزنی با باشگاه‌ها و حضور تیم‌ها در لیگ، بتواند از نظر مالی به کشتی‌گیران و مربیان کمک کند و شاید برخی از کشتی‌گیران بخواهند از رقابت‌های قهرمانی کشور کار خود را شروع کنند.  وظیفه ما این است که شرایطی را مهیا کنیم که کشتی‌گیران و مربیان بتوانند از حضور در لیگ درآمدزایی داشته باشند.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد در مورد شرایط آماده‌سازی ملی‌پوشان به منظور حضور در رقابتها خاطر نشان کرد: توصیه ما به کشتی‌گیران این است که اگر قرار است قهرمان شوند باید در این شرایط، مدیریت بحران داشته باشند و با انجام تمرینات انفرادی به یک آمادگی نسبی برسند و این برم‌ گردد به هوش، ذکاوت، پشتکار و شرایط محیطی یک کشتی‌گیر؛  در حال حاضر کاری از دست کسی بر نمی‌آید و خود کشتی‌گیر باید بتواند برای خودش کاری کند.

کاوه در مورد کاندیدا شدن «پرویز هادی» برای ریاست هیأت کشتی استان آذربایجان شرقی گفت: این کار را به صلاح وی نمی‌دانم، چرا که او از شانس‌های حضور در سنگین وزن تیم ملی کشتی آزاد است و طی این سال‌ها زحمات بسیار زیادی را در اردوها متحمل شده است و بهتر است به فکر کشتی گرفتن باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =