تقسیط حق بیمه ۳۸ کارگاه آسیب دیده از کرونا در بروجرد

بروجرد - ایرنا - رییس تامین اجتماعی بروجرد گفت: ۳۸ کارگاه تولیدی و صنعتی آسیب دیده از کرونا در این شهرستان حق بیمه و بدهی خود را به تامین اجتماعی به صورت قسطی پرداخت می‌کنند.

قدرت اله سعادتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شیوع کرونا برخی از مشاغل و کارگاه ها آسیب دیدند که برای حفظ اشتغال و کمک به فعالیت و رونق کارگاه ها، تامین اجتماعی در راستای پرداخت حق بیمه کارفرمایان مساعدت هایی انجام داد.

وی اضافه کرد: در همین راستا به ۳۸ کارگاه بزرگ و کوچک شهرستان بروجرد که در بحث کرونا دچار آسیب شدند کمک هایی صورت گرفت که کارفرمایان پرداخت حق بیمه را به صورت اقساطی پرداخت کنند و یا برای پرداخت حق بیمه استمهال صورت گرفت.

رییس تامین اجتماعی بروجرد اظهار داشت: مساعدت هایی که تامین اجتماعی با کارگاه ها انجام داده مربوط به سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت است و با هدف حفظ اشتغال و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی بوده است.

رییس تامین اجتماعی بروجرد با اشاره به پرداخت بیمه بیکاری گفت: در حال حاضر بیمه بیکاری به ۷۷۰ کارگر در شهرستان بروجرد پرداخت می شود که در پی شیوع کرونا و معرفی افرادی که شغل خود را از دست داده اند تاکنون ۲۴۰ نفر معرفی شده اند.

وی تمدید دفترچه را برای بیمه شدگان تحت پوشش غیر حضوری اعلام کرد و افزود: از ابتدای خرداد تمدید دفترچه های درمانی به صورت غیر حضوری بوده و همه مراکز درمانی و افراد بیمه شده می توانند با مراجعه به سایت، اعتبار درمان را مشاهده کننند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =