۲ میلیون قطعه جوجه در مرغداری‌های چهارمحال و بختیاری موجود است

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت واحدهای مرغداری در شهرستانهای استان گفت: هم‌اینک ۲ میلیون قطعه جوجه در مرغداری‌های این استان وجود دارد.

ذبیح‌الله غریب شامگاه یکشنبه در ششمین کمیسیون تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با پرورش این تعداد جوجه در پایان دوره پنج هزار تن مرغ وارد بازار مصرف استان می‌شود و هم‌اکنون ۴۰۰ هزار قطعه جوجه با وزن ۸۰۰ تن آماده کشتار و ورود به بازار مصرف است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال‌ تاکنون ۴۳ هزار تن نهاده دامی شامل ذرت، جو و کنجاله سویا بین کشاورزان، دامداران و کارخانه‌های تولیدی استان توزیع شده که این میزان در کل سال گذشته ۱۱۷ هزار تن بود.

وی درباره وضعیت شیر تولیدی در استان یادآور شد: کارخانه‌های چهارمحال و بختیاری شیر تولیدی دامداری‌های استان را بین ۱۸ تا ۲۴ هزار ریال به‌ازای هر کیلوگرم خریداری می‌کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: شیر در مغازه‌های استان به‌صورت خرده‌فروشی کیلویی ۳۰ هزار ریال به‌فروش می‌رسد.

غریب گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر گران‌فروشی شیر در چهارمحال و بختیاری به‌صورت عمده‌فروشی و خرده‌فرشی دریافت نشده است.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: روزانه به‌ طور میانگین ۷۰ تن مرغ در استان مصرف می‌شود.

حسن شمسی‌پور تاکید کرد: هم‌اینک روزانه ۹۳ تن مرغ در کشتارگاه‌های چهارمحال و بختیاری کشتار و وارد بازار مصرف می‌شود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ظرفیت تولید سالانه مرغ گوشتی در ۲۱۳ واحد مرغداری فعال چهارمحال و بختیاری ۳۰ هزار تن و تولید گوشت سفید در این منطقه بیشتر از سرانه مصرف کشور گزارش شده است.

سرانه مصرف گوشت مرغ در چهارمحال و بختیاری ۲۵ کیلوگرم است و برای پاسخگویی به این نیاز باید ماهانه یک‌هزار و ۸۰۰ تن مرغ در استان کشتار شود.

وی اظهار داشت: سهمیه یک‌هزار و ۱۰۰ تنی میوه شب عید در استان به‌طور کامل فروخته شد و از این میزان میوه سهمیه‌ای، ۷۵۵ تن برابر ۶۹ درصد در شهرکرد توزیع و فروخته شده است.

به گزارش ایرنا، امسال برای تنظیم بازار شب عید بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ تن میوه وارد چهارمحال و بختیاری و در ۸۰ نقطه عرضه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =