برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در خراسان رضوی مجازی برگزار می‌شود

مشهد- ایرنا- جانشین رییس ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در خراسان رضوی گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تجمع و برنامه‌ای در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضرت رضا (ع) برگزار نمی‌شود و بیشتر برنامه‌ها در استان به صورت مجازی و در شبکه‌های اجتماعی است.

محمد صادق براتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز ۱۴ خرداد ماه سخنرانی خواهند کرد و سخنرانی ایشان همزمان با پخش در سراسر کشور و رسانه‌های فارسی زبان بین المللی از طریق صداوسیمای مرکز استان و سایت‌های مختلف، بلندگوهای بقاع متبرکه و هیاتهای مذهبی به صورت زنده پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری نشست‌های علمی به صورت ویدئو کنفرانسی در زمینه بررسی ابعاد شخصیتی امام(ره) با دانشگاه‌های مالزی، تانزانیا و اوگاندا و برگزاری شب شعر به زبان اردو در نیمه خرداد از جمله برنامه‌هایی است که به این مناسبت برگزار می‌شود.

جانشین رییس ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در خراسان رضوی گفت:فضاسازی و تبلیغات محیطی در این زمینه توسط شهرداری مشهد انجام خواهد شد و در شهرستانهایی که وضعیت آنها از نظر شیوع کرونا سفید اعلام شده است تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری برنامه‌ها و تجمع بر عهده ستاد شهرستان‌ها گذاشته شده است که با توجه به امکانات و فضاهایی که در اختیار دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی کنند.

براتی افزود: از جمله اولویت‌های اساسی ستاد، آگاهی بخشی به نسل جوان و آشنایی این نسل با ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد به وسیله تولید محتوا و بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی(ره)، نشر و گسترش آن در فضای مجازی و رسانه‌ای استان توسط فعالان این عرصه است.

امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی روز چهاردهم خرداد ماه ۱۳۶۸ رحلت کردند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =