اجرای برنامه های فرهنگی به نیت سید روح الله در البرز

کرج - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: به مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) برنامه متعدد فرهنگی مذهبی ، باعنوان «به نیت سید روح الله" در این استان برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی ولایی برحق روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  و قیام خونین ۱۵ خرداد برنامه های این ایام را تشریح کرد و افزود: با توجه به اینکه مراسم سی و یکمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی در روز ۱۴ خرداد در حرم امام برگزار نمی شود، این اداره کل برنامه هایی در راستای تبیین ابعاد شخصیت امام و آثار و سیره عملی او را برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد.

وی با  اشاره به ظرفیت  فضای مجازی و رسانه و فرصت های پیش رو، اظهار داشت: هرچند ما توفیق حضور در مرقد مطهر امام راحل را نداریم اما می توانیم با کمک فضای مجازی و رسانه به بررسی ابعاد مختلف شخصیت و آثار امام  بپردازیم.

ولایی برحق  گفت: بی شک رسانه سبب اقبال بیشتر مردم به مطالعه سیره امام راحل شده و جو اعتماد جمعی و مردمی به انقلاب اسلامی بویژه در نزد نوجوانان و جوانان را تقویت خواهد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز افزود: برگزاری مسابقــه پیامـکی در روز ارتحال (توضیحات تکمیلی در کانال ایتا  و اینستاگرام اداره کل تبلیغات اسلامی)، اجـرای طرح «مواسات و همدلی  در روز ارتحال»(توزیع غذای گرم و بسته های معیشتی بین نیازمندان) و برگزاری «مراسم ویژه» بعد از نماز مغرب و عشاء (در شب ارتحال و بین نمازجماعت در مساجد استان توسط امامان جماعت و محله) از جمله برنامه های پیش بینی شده می باشد.

ولایی برحق، اجـرای طــرح «خطبــه روح الله» (سخنرانی و معرفی سیره امام رضوان الله توسط روحانیون و پخش آنلاین از فضای مجازی) را از دیگر فعالیت های شاخص این اداره کل در برنامه های به نیت سید روح الله برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =