۹۷۷۶ مورد بازرسی از اصناف چهارمحال و بختیاری انجام شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در دو ماه ابتدایی سال‌جاری ۹ هزار و ۷۷۶ مورد بازرسی از اصناف این استان انجام شده است.

سجاد رستمی شامگاه یکشنبه در ششمین کمیسیون تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: پس از انجام این تعداد بازرسی ۲۸۸ فقره پرونده برای ۳۳۲ تخلف کشف شده تشکیل شد.

وی افزود: در این مدت یک‌هزار و ۳۹۵ مورد بازرسی از فروشگاه‌های میوه و سبزی و یک‌هزار و ۷۲۸ مورد بازرسی از نانوایی‌های چهارمحال و بختیاری انجام شد.

رستمی تصریح کرد: در دو ماه گذشته ۲۶۰ شکایت مردمی ثبت شده است، که از این تعداد ۲۳۳ مورد رسیدگی و ختم شده و بقیه در دست بررسی است.

وی یادآور شد: بیشترین تخلفات اصناف چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، درج نکردن قیمت، رعایت نشدن بهداشت، عرضه خارج از شبکه و پرهیز از فروش کالا بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در دو ماه ابتدایی سال‌جاری ۸۲۷ فقره پرونده تخلفات به این سازمان واصل شد.

محمدرضا عمرون تاکید کرد: از این تعداد ۵۵۶ فقره پرونده مرتبط با کالا و خدمات و ۲۷۱ فقره پرونده مربوط به حوزه بهداشت بوده است.

وی اظهار داشت: برای متخلفان مرتبط با این پرونده‌ها ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جریمه صادر شد.

عمرون تصریح کرد: پایین بودن نرخ جریمه‌ها و بازدارنده نبودن آن‌ها از مهمترین علت‌های انجام تخلف در اصناف به‌شمار می‌رود.

وی افزود: در این مدت ۶۴ گروه از تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری ۵۲۶ مورد بازرسی از اصناف انجام داده و در این رابطه ۴۶ فقره پرونده صادر شده است.

عمرون یادآور شد: پس از انجام این میزان بازرسی، از ۱۶۰ واحد صنفی بدون تخلف قدردانی و به ۳۲۰ واحد صنفی تذکر داده شد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری ۵۹ اتحادیه فعال دارد که در هر کدان از این اتحادیه‌ها یک بازرسی فعال و آماده همکاری برای بازرسی‌ها از اصناف استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =