۱۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱:۳۷
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83806612
۰ نفر
ائتلاف سعودی ۷۲ بار آتش بس یمن را نقض کرد

تهران- ایرنا- ائتلاف سعودی در ادامه تجاوز نظامی به یمن، طی۲۴ ساعت گذشته ۷۲ بار آتش بس در استان الحدیده واقع در غرب این کشور را نقض کرد.

به گزارش شبکه خبری المسیره،  سه مورد پرواز هواپیماهای جاسوسی بر فراز مناطق الجاح و الفازه، ایجاد استحکامات نظامی، ۱۷ مورد حمله توپخانه ای و ۵۰ مورد تیراندازی از جمله موارد نقض آتش بس بوده است.

المسیره همچنین اعلام کرد که جنگنده های سعودی امروز بر فرار شهرستان های مجزر و صرواح به پرواز در آمدند.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه حمایت از «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن، تجاوز نظامی به این کشور را آغاز کرد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =