سهمیه سوخت وانت‌بارهای بدون پروانه بجنورد حذف می‌شود

بجنورد- ایرنا- سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: سهمیه بنزین تمامی وانت‌بارهایی که در موعد مقرر نسبت به دریافت پروانه از این نهاد اقدام نکرده باشند، حذف می‌شود.

حمیدرضا شافعی، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر سهمیه سوخت ناوگان وانت بار بدون توجه به داشتن یا نداشتن پروانه اختصاص می یابد.
وی افزود: بر این اساس رانندگان تمامی وانت بارها باید با مراجعه به سایت www.utcms.ir و ثبت نام در این سامانه، نسبت به دریافت پروانه اقدام کرده و با مراجعه به سازمان از سهمیه سوخت بهره مند شوند.
شافعی گفت: در صورت عدم مراجعه این افراد به سامانه مزبور و عدم دریافت پروانه از تاریخ اول تیرماه ۹۹ به بعد، سهمیه سوخت آنها به میزان زیادی کاهش می یابد.
وی یادآور شد: در حال حاضر سهمیه سوخت ناوگان از طریق سازمان اتحادیه کشوری به صورت اعتباری شارژ و به کد ملی راننده تخصیص می یابد.
وی افزود: این در حالی است که مالک خودرو با کارت بانکی به نام‌خود می تواند در جایگاه بنزین هزینه سوخت را بپردازد.
 سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد، مبنای محاسبه سهمیه سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر برای خودروهای پرمصرف را ۱۵ لیتر و دوگانه سوزها را ۱۰ لیتر اعلام کرد و گفت: بر این اساس به خودروهای پرمصرف ۳۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر سهمیه اختصاص می‌یابد که در صورت عدم ثبت نام در سامانه، سهمیه بعد از تاریخ مقرر حذف می‌شود.
شافعی گفت: در حال حاضر از مجموع حدود سه هزار خودرو که آمار آنها در شهرداری موجود است، تنها حدود ۴۵۰ دستگاه دارای پروانه هستند.
وی افزود: این در حالی است که ۲۵۰ خودرو نیز مجوز تردد در سطح شهر دارند که برای این خودروها نیز دریافت پروانه و ثبت در سامانه برای دریافت سهمیه بنزین الزامی است.
وی خاطرنشان کرد: رانندگان وانت بارهایی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام در سامانه و دریافت پروانه اقدام نکنند بعد از این باید بنزین خود را به صورت آزاد دریافت کنند.
شهر بجنورد  مرکز استان خراسان شمالی ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =