افزایش بیماران کرونایی درخوزستان خدمات‌رسانی به آنها را مشکل می‌کند

اهواز - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در صورت رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های ‌بهداشتی از سوی مردم خوزستان بار مراجعه به بیمارستان‌های این استان افزایش یافته و ارایه خدمات در بیمارستان‌ها دچار مشکل می‌شود.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری ناشی از ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و تلاش کنند از انتشار بیماری تا حد ممکن جلوگیری کنند تا بار مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یابد چراکه تنها تا ظرفیت فعلی قادر به ارایه خدمات هستیم.

وی  با تقسیم بندی  مبتلایان به ویروس کرونا به ۲ دسته سرپایی و بستری بیان کرد:  اغلب بیماران به صورت سرپایی و بدون علایم هستند برای همین وقتی موردی شناسایی می شود در خانه قرنطینه می شود و از این روش از انتشار  ویروس جلوگیری به عمل می‌آید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بیماران بستری بیان کرد: آمار بیماران بستری در استان خوزستان از روز بیست و چهارم اردیبهشت ماه تاکنون شیب ملایمی داشته و عدد آن طی  ۲ هفته گذشته تقریبا ثابت است، همچنین در ارایه خدمات در بخش‌های مراقبتی و عادی  به بیماران با مشکل خاصی مواجه نیستیم، کادر پزشکی و پرستاری  به صورت کامل هستند و نسبت به ارایه خدمات نگرانی نداریم.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، برای رفتن به ادارات و سازمان‌ها  حتما از ماسک و ضدعفونی‌کننده دست‌ استفاده کنند.

ابول‌نژادیان بیان کرد: میزان تست کرونا در استان خوزستان افزایش داشته است و تلاش می‌ شود به سه هزار تست در شبانه روز افزایش یابد و از سوی دیگر تلاش می شود مراکزنمونه گیری درشهرهای بزرگ استان افزایش یابد .

 به گزارش ایرنا هم اکنون هفت آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در خوزستان فعالیت دارند.

ویروس کرونا در چند هفته گذشته افراد زیادی را در خوزستان مبتلا کرده به گونه‌ای که مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کردند یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به خوزستان می باشند.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان بوده است.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =