۱۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۷
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83806511
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش نام‌نویسی جوانان برای ورود به حوزه

قم – ایرنا – مدیر حوزه های علمیه کشور، افزایش استقبال جوانان برای شرکت در آزمون پذیرشی حوزه‌های علمیه را مشهود و مناسب دانست و گفت: کیفی‌گزینی، استعدادسنجی و شناسایی داوطلبان دارای انگیزه‌های قوی، توانا و علاقه‌مند از سیاست‌های کلان پذیرش در حوزه‌های علمیه بوده است.

به گزارش روز یکشنبه مرکز خبری حوزه، حجت الاسلام والسلمین علیرضا اعرافی در جلسه شورای آموزش حوزه، بیان کرد: با وجود اینکه بیش از دو هفته تا پایان زمان ثبت‌نام باقی مانده، تعداد ثبت‌نام کنندگان به اندازه سال قبل بوده است که این نشان از استقبال خوب جوانان برای کسب معارف اهل بیت(ع) است.

وی اظهار داشت: به دلیل استقبال گسترده جوانان برای ثبت نام در آزمون ورودی حوزه علمیه، اقدامات اجرایی جهت برگزاری کیفی آزمون، با رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی از هم اکنون آغاز شود.

اعرافی در ادامه عملکرد آموزشی حوزه‌های علمیه در شرایط کرونایی را درخشان، مستمر و بالنده دانست و بیان کرد: در مدارس سطح یک حدود ۱۰۰ درصد دروس به صورت مجازی و غیرحضوری ادامه یافت.

وی اظهار داشت: در مراکز تخصصی حوزه نیز به خصوص مراکز تخصصی مستقر در شهر مقدس قم قریب به ۸۰ درصد آموزش ها در قالب‌های مجازی استمرار داشته است.

مدیر حوزه‌های علمیه، ضمن تقدیر و تشکر ویژه از اساتید، مدیران و طلاب محترم برای همراهی و ارتقای دانش مجازی حوزه‌های علمیه، شرایط اخیر را نقطه عطفی در تنوع آموزشی و روشی حوزه‌ها دانست و بر ادامه این راهبرد تا عادی سازی شرایط و تثبیت و نهادینه سازی آن تاکید کرد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، عملکرد دروس خارج و سطوح عالی را نیز مطلوب و ارزشمند دانست و اضافه کرد: برخی اساتید سطوح عالی و درس خارج به شکل مجازی، بعضی دیگر به شکل تلفیقی از حضوری و غیرحضوری و بعضا نیز با ارائه فعالیت‌های پژوهشی و اخذ مقالات، تدریس را ادامه دادند و از اساتیدی که با رعایت دستور العمل‌ها کلاس را بازگشایی کردند نیز تشکر ویژه داشتند.

مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران هر ساله اقدام به پذیرش داوطلبان واجد شرایط برای تحصیل در حوزه های علمیه می نماید. پذیرش دانشجویان در طی هفت مرحله آزمون ورودی ، مصاحبه ، دوره میثاق ، دوره اختبار ، تحقیقات میدانی ، سنجش سلامت و در نهایت صدور کد رسمی انجام می پذیرد و شرکت کنندگان پس از کسب حدنصاب امتیازهای تمامی مراحل و احراز صلاحیت های لازم ، به عنوان طلبه رسمی در مدارس علمیه مشغول به تحصیل می شوند.

آن دسته از افرادی که قصد تحصیل در حوزه های علمیه دارند می توانند تا ۲۰ خرداد ماه ۹۹ ، با مراجعه به سامانه سنجش و پذیرش حوزه های علمیه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =