استاندار آذربایجان‌غربی: توسعه فرهنگ کار و تعاون مستلزم تلاش جهادی است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: شرایط امروز کشور از جمله در زمینه بیکاری به ویژه در بین قشر تحصیل کرده می‌طلبد تا نیرو و توان جهادی برای توسعه فرهنگ کار و تعاون به‌کارگیری شود.

محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در دیدار با مشاور عالی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به توانمندی‌ها و ویژگی‌های آذربایجان‌غربی در عرصه‌های کشاورزی، خدمات، گردشگری و معادن، اظهار داشت: با همه تلاش و فعالیت‌هایی که تاکنون انجام گرفته اما ظدرفیت‌های استان در کاهش مستمر و پایدار نرخ بیکاری به کار گرفته نشده است.

وی ادامه داد: اگر چه عوامل متعددی در پایداری کاهش نرخ بیکاری دخیل هستند اما ظرفیت‌های استان با توسعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند در تثبیت کاهش نرخ بیکاری موثر واقع شود.

وی با اشاره به نقش و جایگاه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هماهنگی و بسترسازی تقویت فرهنگ کار و تعاون، سند توسعه و اشتغال پایدار روستایی و عشایری اضافه کرد: ارزیابی‌های اتاق بازرگانی ایران از وضعیت محیط کسب و کار آذربایجان‌غربی موید جایگاه برتر کشوری این استان است و این ظرفیت باید برای رونق تولید و تحقق جهش مدنظر مقام معظم رهبری استفاده شود.

استاندار آذربایجان‌غربی نظارت بر تسهیلات اعطایی پایدار روستایی و عشایری و فعالسازی مجموعه‌های وزارت تعاون در استان‌ها را از جمله کارکردهای ادارات کل تعاون برشمرد.

سیدضیاءالدین شجاعی برهان، مشاور عالی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در سخنانی از روند روبه رشد توسعه در آذربایجان‌غربی قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =