استاندار: امسال بیش از ۵ هزار خودرو احتکار شده در پایتخت کشف شد

تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک اولویت اساسی است اعلام کرد:‌ امسال با همکاری وزارت صمت و نیروی انتظامی بیش از ۵ هزار خودرو احتکار شده در تهران کشف شد.

«انوشیروان محسنی بندپی» عصر یکشنبه در حاشیه اولین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در سالجاری به خبرنگاران گفت: امسال بیش از ۸۶ میلیون ماسک و دستکش قاچاق نیز در انبارهای استان تهران کشف و ضبط شد.

استاندار تهران ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای کشور یک اولویت اساسی است چرا که در بخش های حمایت از تولید داخلی، جهش تولید و همچنین ایجاد اشتغال می تواند اثر گذار باشد.

وی تصریح کرد: برای حمایت از تولیدکنندگان و همچنین ایجاد اشتغال چاره ای جز مبارزه با قاچاق کالا نداریم و این اقدام باید با گستردگی بیشتری انجام شود.

اقتدار نظام و کشور به جهانیان ثابت شد

وی در ادامه با اشاره به خدمات گسترده نظام پزشکی کشور در مبارزه با ویروس کرونا نیز گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این ویروس منحوس به جهانیان ثابت شد.

محسنی بندپی افزود: نظام پزشکی کشورهای آمریکا و انگلستان همیشه مدعی بودند که ما پیشرفته ترین نظام های پزشکی جهان را داریم اما میزان تلفات جانی ویروس کرونا در این ۲ کشور بیشتر بود.

وی خاطرنشان کرد:‌ از ابتدای اسفندماه سال گذشته که این ویروس در کشور شیوع پیدا کرد با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی به سیستم آی سی یو مجهز شدند و همچنین ۷ هزار و ۵۰۰ تخت عادی در اختیار بیماران کرونا قرار گرفت.

استاندار تهران تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا نقاط ضعف و قوت ما را روشن کرد که در این بخش نقاط قوت ما به ویژه در نحوه خدمت رسانی به بیماران و همچنین ارائه خدمات مناسب مطلوب بود.

به گزارش ایرنا رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۹۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =