۱۲ هزار و ۲۹۶ بسته معیشتی در شهرستان قاینات توزیع شد

بیرجند - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاینات گفت: ۱۲ هزار و ۲۹۶ بسته معیشتی در قالب رزمایش مواسات و کمک مومنانه در شهرستان قاینات توزیع شد.

سرهنگ پاسدار رضا هزاری روز یکشنبه در نشست خبری که با حضور فرماندار در دفتر امام جمعه قاین برگزار شد افزود: در مبارزه با ویروس کرونا، این تهدید را تبدیل به فرصت همدلی، انفاق، ایثار و از خودگذشتگی و فرهنگ غنی انتظار کردیم و به یاری خداوند و همکاری مردم سرافراز شدیم.

وی اظهار داشت: روحیه ایثار و از خودگذشتگی مردم ایران مایه آبروداری و عزتمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی شد و از این بابت خدای متعال را شکرگزاریم.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که در این مدت برای مقابله با کرونا انجام شده است گفت: نیاز است مردم از خدمات نظام و دولت کریمه اطلاع کافی داشته باشند اما انعکاس رسانه‌ای و بازتاب متناسب با شان مردم انجام نشده است.

دبیر رزمایش مواسات و کمک مومنانه شهرستان قاینات افزود: در سه مرحله برگزاری این رزمایش تعداد ۱۲ هزار و ۲۹۶ سبد کالا به ارزش بیش از سه میلیارد تومان بین قشرهای آسیب دیده از کرونا و نیازمندان در این شهرستان توزیع شده است.

وی بیان کرد: چهار هزار و ۸۰۰ سبد کالا با کمک مردم و بقیه با همکاری هلال احمر، کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، شوراهای اسلامی، دهیاری‌ها، آستان قدس رضوی و سایر نهادها تهیه و توزیع شده است.

سرهنگ هزاری با اشاره به اقدامات بسبج و سپاه در مبارزه با کرونا گفت: ضد عفونی هزار و ۳۸۰ خودرو شخصی، ۱۱۰ خودرو عمومی، ۱۲۰ مدرسه و آموزشگاه در این مدت انجام شده است.

وی افزود: راه‌اندازی اولین کارگاه تولید ماسک در شهرستان و تولید ۷۵ هزار ماسک تا امروز، همکاری گروه‌های جهادی با فروشگاه‌های اینترنتی، تولید و انتشار کلیپ‌های آموزشی در فضای مجازی و همکاری ۱۲۳ نفر از بسیجیان با شبکه بهداشت و درمان در اجرای طرح‌های غربالگری از دیگر اقدامات بسیجیان و جهادگران بوده است.

وی گفت: هزار و ۸۹ نفر در قالب ۱۷۹ گروه جهادی ویژه مبارزه با کرونا در شهرستان قاینات فعالیت داشته‌اند.

امام جمعه قاین هم در این نشست گفت: با همه‌گیری کرونا و درگیر شدن همه کشورها، چهره خبیث و پنهانی آمریکا و مدعیان آزادی و حقوق بشر به صورت شفاف و واضح برای همگان ظهور و بروز پیدا کرد.

حجت الاسلام علی رحمانی افزود: در مقابله با این ویروس، خوی استکباری و وحشی‌گری دنیای غرب و روحیه نوعدوستی و ایثارگری جوامع انقلابی و اسلامی برای همگان مشخص شد. 

وی گفت: نتیجه تربیت اندیشه الهی و تربیت قرآنی و معارف اسلامی، ایثارگری با مال، جان و حیثیت و آبروست که امروز در ایران اسلامی تبلور پیدا کرده و در مقابل آن سرقت‌های بین المللی اقلام بهداشتی توسط مدعیان حقوق بشر و بی‌اعتنایی به حقوق شهروندان نشان از فرهنگ مادی این جوامع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =