مردم اموال خود را برای نیاز روز جامعه وقف کنند

یزد- ایرنا - مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد با بیان اینکه وقف صدقه جاریه در جامعه است ، از خیران و افراد ثروتمند خواست ،نیازهای روز جامعه را بسنجند و اموال خود را در این مورد وقف کنند.

حجت الاسلام حسین زارع زاده عصر یکشنبه در حاشیه آیین معارفه رییس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه  که با حضور مسوولان محلی برگزار شد، به ایرنا ، گفت: تامین مسکن برای جوانان ، تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند ، مسایل فرهنگی و کمک در حوزه سلامت بخشی از نیازهای روز جامعه است .

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات جامعه با وقف رفع می‌شود، خاطرنشان کرد: مسوولان اوقاف برای ترویج  فرهنگ وقف به عنوان احیا این سنت حسنه تلاش کنند.

زارع زاده  یادآور شد : ۳۶۰ وقف در سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه استان به نیت واقفان اختصاص دارد و در این زمینه بیشترین موقوفه ثبت شده با ۱۷ و ۱۰ مورد به ترتیب مربوط به شهرستان‌ های یزد و تفت است  .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه یزد با اشاره به شیوع ویروس کرونا ، تصریح کرد: در راستای کمک به نیازمندان جامعه ۶ هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی در طرح رزمایش ضیافت همدلی بین خانواده‌های نیازمند استان به ارزش افزون بر ۱۸ میلیارد ریال از محل درآمدهای موقوفه و خیران توزیع شد.

زارع زاده ادامه داد: همچنین به مناسبت ماه رمضان ۳۱ هزار پرس غذای گرم به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال و ۴۰ هزار قرض نان بین نیازمندان استان توزیع شد.

وی در این آیین  ابوالفضل زمانی را به عنوان رییس جدید اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه معرفی کرد.

یزد با داشتن حدود ۱۴ هزار موقوفه و ۴۳ هزار رقبه، از استان های برتر احیای وقف است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد و دارای هزار رقبه موقوفی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =