۱۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۱
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 83806301
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

قاب روز؛ وفادارِ همیشه مصدوم در عین ناباوری ۳۱ ساله شد

تهران- ایرنا- مارکو رویس، ستاره ملی‌پوش تیم فوتبال دورتموند آلمان ۳۱ ساله شد.

در اصطلاح به صورت‌هایی شبیه صورت او می‌گویند «بیبی‌فیس». چه کسی می‌تواند بدون شناخت قبلی حدس بزند که مارکو رویس ۳۱ ساله شده است؟

ستاره ملی‌پوش تیم فوتبال دورتموند اما امروز و در حالی که مانند بخش اعظمی از دوران فوتبالش مصدوم است، وارد ۳۱ سالگی خواهد شد. کاپیتانِ وفادارِ هواداران دورتموند که وقتی سال ۲۰۱۲ از مونشن‌گلادباخ به این تیم منتقل شد هیچ‌وقت زیگنال ایدونا پارک را ترک نکرد و به پیراهن زرد دورتموند وفادار ماند.

رویس در دوره طلایی دورتموند جزو ستارگان اصلی بود اما در حالی که می‌توانست، مسیر بازیکنانی چون لواندوفسکی، گوتزه، گوندوغان، شاهین، هوملز، پولیشیچ، پریشیچ، دمبله و ... را در پیش نگرفت. دورتموند برای او پله ترقی نبود. او بارها از رقیب و دشمن سنتی باشگاه یعنی بایرن مونیخ پیشنهاد دریافت کرد اما برعکس اکثریت قریب به اتفاق فوتبالیست‌های شاغل در آلمان، سودای حضور در مونیخ را نداشت. او در دورتموند ماند؛ تبدیل به یک سمبل شد و بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست.

حالا رویس ۳۱ ساله احتمالا تا پایان دوران بازیگری‌اش لباس دورتموند را به تن خواهد کرد و شماره ۱۱ باشگاه برای او باقی خواهد ماند. رویسی که اگر مصدومیت‌های پی در پی نبود می‌توانست در عرصه ملی به توفیقات بیشتری برسد. او تازه در جام جهانی ۲۰۱۸ برای اولین بار طعم حضور در این مسابقات را چشید که اصلا برای او و آلمان‌ها خوش‌یمن نبود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =