۱۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 83806090
۰ نفر

برچسب‌ها

کمک ۸۰ میلیارد ریالی بابلی‌ها برای شکست کرونا

ساری - ایرنا - فرماندار بابل گفت: بابلی‌ها که همچنان درگیر بیماری کرونا می‌باشند تاکنون برای شکست این ویروس ۸۰ میلیارد ریال کمک کردند.

قربانعلی ولیزاده بورا روز یکشنبه در نشست خبری بیان کرد: خیرین و مردم نوعدوست بابل در روزهای نخست ورود کرونا به بابل با تشکیل ستاد مردمی ۱۵ میلیارد ریال نقدی و ۶۵ میلیارد ریال به صورت غیر نقدی اعم از تجهیزات و وسایل حیاتی پزشکی برای مبارزه با این ویرس به بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهرستان کمک کردند.

وی افزود: تاریخ شکوه حضور خیرین ، گروههای جهادی و جوانان بابلی را در یکصد روز گذشته برای شکست این ویروس فراموش نخواهد کرد و با توجه به اینکه شهرستان همچنان درگیر این ویروس است این کمکها ادامه دارد.

وی اظهار داشت: در راستای کمک مومنانه ۵۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی در بابل توزیع شده است که این طرح برای جبران بخشی از خسارت ها همزمان با ماه مبارک رمضان اثرگذار بوده است.

وی ادامه داد: شکوه حماسه بابلی ها زمانی به اوج خودش رسید که افرادی گمنام و بدون قرار گرفتن نام و مبلغ در ستاد مردمی مبارزه با کرونا به مراکز درمانی و همچنین آسیب دیدگان این ویروس کمک کردند که در آمارها لحاظ نشده است.

رونق تولید و اشتغال اولویت اول در بابل

فرماندار بابل این را هم گفت که با توجه به تحریم های ظالمانه استکبار که اقتصاد کشور را نشانه گرفته است راهی جز رونق تولید و اشتغال پیش روی ما قرار ندارد و برای تحقق این امر از تمام ظرفیت ها ی شهرستان استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: فعال سازی واحدهای تولیدی راکد و خروج این واحدها از تملک بانک ها یکی از ابزارهای رونق تولید و اشتغال است که در یک سال گذشته ۱۰ واحد  اعم از تولیدی، صنعتی و کشاورزی  که در تملک بانک ها بدون استفاده بود به مدار تولید بازگشتند.

به گفته وی  اعتبارات دولتی برای بابل از سال ۹۲ روند افزایشی به خود گرفته و از ۴۲۰ میلیارد ریال به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ رسیده است.

ولیزاده بورا در بخش دیگری بیان کرد: خوشبختانه در روزهای اخیر تکمیل تصفیه خانه بزرگ بابل شتاب گرفته است و در ماههای آینده به مرحله افتتاح خواهد رسید.

وی افزود: تمامی تلاش ها و برنامه ریزی ها بر این است که علاوه بر رفع نیاز آب شهرهای گروه الف کمبود آب شرب چندین ساله شهرها و روستاهای شهرستان بابل برطرف شود و این طرح حیاتی کمبود آب شهروندان را مرتفع کند.

شهرستان ۵۳۶ هزار نفری بابل دارای شش بخش و هفت شهر می باشد که از سی ام بهمن سال گذشته با بستری دو بیمار مشکوک به کرونا دروازه ورود بیماری کرونا در مازندران را به نام خود ثبت کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =