اختصاص وام ۶۰ میلیون ریالی به رانندگان برون شهری خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: ۶ هزار ۱۷۴ راننده مسافری سواری، اتوبوس و مینی‌بوس برون شهری خوزستان که در ایام شیوع کرونا دچار خسارت شده‌اند وام ۶۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا بیان کرد:سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت توسعه اشتغال وزارت کار برای پرداخت وام حمایتی ۶۰میلیون ریالی به رانندگان حمل و نقل بین شهری مسافری (اتوبوس و سواری کرایه‌ای) در ایام شیوع کرونا توافق کردند.

وی با بیان اینکه این وام به رانندگان بخش حمل و نقل مسافر برون شهری دارای کد بیمه تخصیص می‌یابد، افزود: طبق درخواست وزیر راه و شهرسازی از وزارت رفاه مبنی بر حمایت از ۱۱۳ هزار راننده حمل و نقل بین شهری اعم از رانندگان اتوبوس و خودروهای سواری کرایه در ایام شیوع کرونا،  مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ ها موظف شدند فهرست نام و مشخصات رانندگان را بر اساس اطلاعات موجود در دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات به دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ارسال کنند.

بهرامی‌نیا  ادامه داد : طبق این مشخصات، تعداد ۶ هزار و ۱۷۴ راننده مسافر سواری، اتوبوس و مینی بوس برون شهری استان در ایام شیوع کرونا خوزستان به دفتر حمل و نقل معرفی شدند که ارسال پیامک دعوت به ثبت نام برای آنها ارسال می شود.

بهرامی نیا افزود: وام ۶۰ میلیون ریالی رانندگان مسافری بین شهری با سود ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه و تنفس چهار ماهه در نظر گرفته شده است.

وی اذعان کرد: طبق اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،  اقساط تسهیلات مورد نظر برای رانندگان بین شهری حدود ۲میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است و برای راحت‌تر شدن دریافت این تسهیلات مصوب شده که تنها تضمین درخواست شده از رانندگان از سوی بانک‌ های عامل چک یا سفته باشد.​

به گزارش ایرنا ۱۱۳ هزار راننده حمل و نقل بین شهری در خوزستان فعالیت دارند. خوزستان دارای ۱۷ هزار و ۱۳۵ کیلومتر راه است که از این میزان ۱۲ هزار و ۱۵۱ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =