مخالفت شورای‌عالی تهیه‌کنندگان با بخش حقوقی پیش‌نویس نظام تهیه‌کنندگی

تهران- ایرنا- شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران با بخش حقوقیِ پیش‌نویسِ نظام تهیه‌کنندگی سازمان سینمایی کشور مخالفت کرد.

طبق اعلام دبیرخانه شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینما در آخرین نشست این شورا، مشورت‌های انجام شده با کارشناسان صنفی پیرامون پیش‌نویس نظام تهیه‌کنندگی مطرح شد.

بخش تهیه‌کنندگان حقیقی این پیش نویس، پیش از این مورد بررسی و اعلام نظر قرار گرفته بود.

شورای‌عالی با جمع‌بندی نظرات همکاران تهیه کننده که مخالف بخش حقوقی پیش‌نویس بودند و با احترام به خواسته اکثریت تهیه‌کنندگان حرفه‌ای، اجرای این پیش‌نویس را در شرایط کنونی سینمای ایران به نفع سینما و سینماگران کشور ندانست.

مخالفت شورای‌عالی با بخش حقوقی پیش نویس نظام تهیه کنندگی سینمای ایران طی نامه‌ای به حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی کشور اعلام شد.

 ۲۰ فروردین ماه بود که سازمان سینمایی به منظور تعیین شرایط شکل گیری، نحوه فعالیت، رده‌بندی و ارتقای تهیه‌کنندگان حقیقی و حقوقی در حیطه‌های سینمایی وغیر سینمایی پیش نویس نظامنامه تهیه کنندگی فیلم را در یک مقدمه، ۵ فصل، ۱۸ ماده و ۳ تبصره منتشر کرد و در پی آن ۱۹ اردیبهشت ماه هم یکصد تهیه کننده و کارگردان سینما به نظامنامه تهیه کنندگی فیلم که از سوی سازمان سینمایی منتشر شده بود، انتقاد کردند.

سازمان سینمایی از صاحب نظران و فعالان تقاضا کرده بود نظرات خود را تا پایان فروردین ماه به نشانی res@farhang.gov.ir ارسال کنند تا با جمع بندی نهایی در اجران آن اقدام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha