قرعه‌کشی خودرو مانع ایجاد فرصت ویژه برای دارندگان امکانات است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: واگذاری خودرو با روش قرعه‌کشی در راستای برخورداری همه متقاضیان از شانس یکسان و حمایت از حقوق مصرف کنندگان واقعی است و در عمل از ایجاد فرصت ویژه و نابرابر دارندگان امکانات بهتر اینترنتی از سوی وزارت صنعت ممانعت شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایدرو، "امیر بیات" یکی از نارضایتی های جدی متقاضیان در سال‌های اخیر را مشکلات شیوه های فروش دانست و افزود: با هجوم لحظه‌ای افراد به درگاه های فروش اینترنتی شاهد اشکالات فنی و از دسترس خارج شدن سایت ها بودیم.

معاون وزیر صنعت بیان داشت: از طرف دیگر، موفقیت فرد در خرید خودرو تا حد زیادی به کیفیت ابزارهای مورد استفاده و نیز کیفیت میزان پوشش شبکه بر اساس جغرافیا و یا حتی ISP مورد استفاده ارتباط داشت که این موضوع خود گونه‌ای از نابرابری غیر منطقی و غیر منصفانه بین متقاضیان بوده است.

وی گفت: در طرح جدید فروش خودروها، فشار روانی یا فشار سامانه ای ناشی از هجوم متقاضیان و مسابقه های چند ثانیه ای خرید را شاهد نیستیم و حق طبیعی مصرف کننده است که اگر در لحظه ای از زیرساخت اینترنت برخوردار نباشد بتواند بدون نگرانی و دغدغه در ساعات یا روزهای دیگری نسبت به ثبت نام خرید خود اقدام کند.

بیات خاطرنشان کرد: ۱۰ روز فرصت پیش ثبت نام و سپس هفت روز فرصت تکمیل مراحل این امکان منصفانه، منطقی و محترمانه را به متقاضی خرید می دهد تا بدون اضطراب دسترسی خود را به زیرساخت برخط فراهم کرده و نسبت به ثبت نام خرید خودرو اقدام کند.

رئیس هیات عامل ایدرو ادامه داد: شرایط در نظر گرفته شده برای متقاضیان به گونه ای است که همه افراد در موقعیت یکسان و مشابه با هم به لحاظ نیاز مصرفی به خودرو هستند، از این رو وزارت صنعت برای رعایت برابری و جلوگیری از افزایش شانس ناشی از تفاوت کیفیت زیرساخت های اینترنتی شیوه قرعه کشی با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی و رسانه های کشور را به عنوان شیوه برابر انتخاب کرده است.

وی با اشاره به اهمیت حیاتی حفظ سرمایه اجتماعی و اعتماد مصرف کنندگان، ابراز امیدواری کرد شفافیت کامل و شیوه جدید قرعه کشی در طرح‌فروش اخیر خودرو در این راستا مفید واقع شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =