۱۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83805896
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ده‌ها خبرنگار در منگنه خشونت‌های پلیس آمریکا

تهران – ایرنا - در جریان اعتراض‌های روزهای اخیر ده‌ها خبرنگار آمریکایی هدف آزار و اذیت پلیس و معترضان قرار گرفته‌اند.

به گزارش امروز تارنمای خبری آکسیوس، پرتاب گاز اشک آور، شلیک گلوله لاستیکی، بازداشت هنگام تهیه گزارش و حمله معترضان از جمله مواردی است که برخی از روزنامه نگاران و خبرنگاران رسانه‌ها با آن مواجه شده اند.

طی اعتراضات اخیر به قتل یک سیاهپوست به دست یکی از ماموران سفیدپوست پلیس آمریکا، ده‌ها شهر این کشور شاهد درگیری معترضان با ماموران پلیس و غارت اموال و تخریب اماکن عمومی بوده اند.

شاید معروفترین صحنه، بازداشت روی آنتن عمر حیمنز خبرنگار سی ان ان در جریان گزارش زنده تظاهرات مینیاپولیس بود. وی ساعتی بعد آزاد شد. با این وجود دیشب (۱۰ خرداد) نیز پلیس یکی از صاحبنظران سی ان ان و گزارشگر تارنمای خبری هافینگتون پست را در جریان پوشش تظاهرات نیویورک بازداشت کرد.

معترضان نیز رسانه‌ها را از آتش خشم خود بی‌نصیب نساخته اند. پس از وقایع دیروز که تظاهرکنندگان به ساختمان اصلی سی ان ان در آتلانتا هجوم برده و با پرتاب سنگ و کوباندن اجسام سخت شیشه‌های ورودی را شکسته و با پلیس درگیر شدند، اتفاق مشابهی نیز در مورد شبکه تلویزیونی سی بی‌اس در لس آنجلس رخ داد و معترضان گیت ورودی آن را شکستند.


از سوی دیگر دو تن از خبرنگاران شبکه فاکس نیوز هنگام پوشش اعتراض‌ها در شهرهای واشنگتن و فونیکس آریزونا با مزاحمت و حمله معترضان مواجه شدند.

مزاحمت پلیس برای خبرنگاران به بازداشت محدود نشده و پرتاب گلوله‌های غیرمرگبار را نیز در بر می‌گیرد. خبرنگار شبکه محلی وِیونیوز هنگام پخش زنده تظاهرات لوئی ویل کنتاکی هدف گلوله‌های پودر فلفل پلیس قرار گرفت. البته پلیس بعدن بابت این اتفاق عذرخواهی کرد.
خبرنگار رسانه وایس نیوز نیز فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌دهد پلیس مینیاپولس به اهالی رسانه شلیک کرده و با وجود مشاهده کارت خبرنگاری، آنان را به زمین می‌اندازد. خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که دو عضو تیم فیلمبرداری آن هدف گلوله‌های پلاستیکی پلیس این شهر قرار گرفته اند.
پلیس لس آنجلس نیز با وجود آنکه گزارشگر یک رادیوی محلی کارت خود را نشان داده بود وی و معترضان را هدف گلوله‌های لاستیکی قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha