۲۵ سورتی‌ پرواز برای اطفای حریق جنگل‌های گچساران صورت گرفت

گچساران- ایرنا - سرپرست تیم اعزامی هوا نیروز ارتش به گچساران گفت: ۲۵سورتی پرواز توسط بالگردهای هوانیروز برای اطفای حریق جنگل‌های گچساران از ۲روز گذشته تاکنون انجام شده است.

 آتش سوزی در مراتع و جنگل های منطقه دیل ساعت ۲ بامداد روز جمعه نهم خرداد به دلیل نامعلومی شروع شده و تاکنون بیش از ۵۰ هکتار از مراتع و جنگل های این مناطق طعمه حریق شده است.

داریوش مرادی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از روز گذشته ۲ فروند از بالگردهای هوانیروز برای کمک به اطفای حریق در جنگل‌های گچساران و  کهگیلویه مشغول انجام عملیات هستند.

وی بیان کرد: ۲۵ سورتی پرواز  برای جابه جایی امدادگران به ارتفاعات کوه دیل محل  آتش سوزی در این شهرستان انجام شده است.

مردای اظهار داشت:  در این پروازها بیش از ۱۵۰ نفر از امدادگران به محل حادثه در ارتفاعات سخت گذر کوه دیل گچساران  انتقال داده شد.

وی با بیان اینکه به محض ابلاغ درخواست از سوی مدیریت بحران به ارتش و دستور سلسله مراتب به هوانیروز، بالگردهای ما وارد عمل شدند، افزود: بالگردهای هوانیروز ارتش تا این لحظه برای کمک به اطفای حریق گچساران،  ۱۵ ساعت پرواز را ثبت کرده‌اند.

مرادی اضافه کرد: طی هفته گذشته در آتش سوزی خنگ بنار گچساران ۲۶سورتی پرواز از سوی هوانیروز ارتش برای جابه جایی ۱۷۵ نفر انجام شد.

وی افزود: بالگردهای هوا نیروز ارتش تا اطفای کامل آتش در منطقه حفاظت شده خاییز  و دیل در شهرستان های کهگیلویه و گچساران ماندگار خواهند بود.

وی تصریح کرد: بالگردهای هوا نیروز ارتش تاکنون ۱۰۵ سورتی پرواز برای جابه جایی ۵۰۰ نفر از امدادگران به ارتفاعات کوه خاییز محل  آتش سوزی کهگیلویه  انجام داده است.

براساس آخرین گزارش ها در این آتش سوزی ها تاکنون ۴۵۰هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد طعمه حریق شده است.

درختان بلوط، ارزن و بادام کوهی از مهمترین پوشش گیاهی منطقه دیل گچساران است.

شهرستان۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه وبویراحمد ،۴۱۵ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =