ارومیه خنک‌ترین مرکز استان کشور طی ۲۴ ساعت گذشته

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: ارومیه، روز یکشنبه خنک‌ترین مرکز استان کشور با دمای هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

مهدی کریمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت، شهرستان تکاب با دمای ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان بود و پلدشت با ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر لقب گرفت.

وی با اشاره به احتمال وزش باد در آذربایجان‌غربی طی روز سه‌شنبه هفته جاری بیان کرد: روند افزایش دما در استان از اواسط هفته شروع می‌شود و با شیب ملایمی تا آخر هفته جاری ادامه دارد.

وی بیان کرد: با استقرار امواج پایدار در در منطقه تا اواسط هفته جاری جوی نسبتا آرام حاکم خواهد بود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

پیرانشهر و سردشت جزو شهرهای پر بارش این استان با سالانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر بارندگی محسوب شده و بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

به علت کشاورزی بودن شغل اغلب مردم منطقه گزارش‌های هواشناسی جزو اخبار بااهمیت برای ساکنان این استان است چرا که تمامی فعالیت‌های کشاورزی را از کاشت داشت و برداشت براساس آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha