۵ مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه در بوکان اجرا شده است

مهاباد- ایرنا- فرمانده سپاه بوکان گفت: از ابتدای اجرایی طرح رزمایش«کمک‌های مومنانه» تاکنون پنج مرحله رزمایش توسط سپاه این شهرستان برگزار شده است.

سرهنگ حسین جمشیدی روز یکشنبه در یک مرحله دیگر از توزیع سبد معیشتی در قالب رزمایش کمک‌های مومنانه، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در این شهرستان سه هزار و ۵۰۰ بسته کمک معیشتی در میان آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع بیماری کرونا توزیع و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

وی ارزش ریالی این تعداد بسته‌های اهدایی از سوی سپاه را بیش از ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در مرحله پنجم از این رزمایش که امروز برگزار شد هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته  ۱۰۰ هزار تومان تهیه و در بین نیازمندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه شناسایی نیازمندان این شهرستان از همان ابتدای شیوع بحران کرونا صورت گرفت، تاکید کرد: ‌بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه، شناسایی جامعه هدف دقیق‌تر شد و در این راستا  سه هزار خانواده نیازمند و آسیب دیده از کرونا، مورد شناسایی قرار گرفتند تا در این رزمایش کمک مومنانه مورد حمایت قرار گیرند.

فرمانده سپاه بوکان با بیان اینکه این همراهی‌ها موجب همدلی و انسجام بیشتر مردم شده است که بسیار ستودنی است، ادامه داد: رزمایش کمک‌های مومنانه همچنان در این شهرستان با همکاری سپاه شهدای آذربایجان‌غربی ادامه دارد تا بتوان کمک‌های بیشتری به نیازمندان صورت گیرد.

با توجه به شیوع کرونا و دستور ستاد مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی بازار بسیاری از اقشار کم‌درآمد جامعه از جمله کارگران، دستفروشان و افراد روز مزد دچار مشکل مالی شده‌اند که بر این اساس اقدام خیرخواهانه در این روزها قابل ستایش است.

شهرستان بوکان ۲۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =