کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی سمنانی‌ها در شرایط کرونا به نیازمندان

سمنان- ایرنا- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان گفت: مشارکت مردم استان در بخش‌های مختلف برای نیازمندان در ۲ ماهه امسال و در شرایط شیوع کرونا به ۲۰۰ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال رسید.

حسن ویلان روز یکشنبه با بیان اینکه با وجود کرونا و مشکلات اقتصادی مردم کمک خود به هم نوعان را فراموش نکردند تصریح کرد: مشارکت مردم استان سمنان در دستگیری از نیازمندان در سرفصل‌های زکات، اکرام ایتام، محسنین و صدقه کمیته امداد استان سمنان و مراکز نیکوکاری در دو ماهه امسال به رقم بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال رسید.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان اضافه کرد: صدقه مردم استان در دو ماهه نخست سال ۹۹ هفت میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال از طریق صندوق‌های سطح شهر و خانگی بود.

وی خاطرنشان کرد: مجموع مشارکت های مردمی نیز در سرفصل‌های جشن نیکوکاری اطعام افطاری، اطعام مهدوی، جشن نیکوکاری، صدقات، فطریه، کفارات عمد و غیر عمد، کمک به کودکان در طرح اکرام و محسنین، جهیزیه، همسفره و سایر سرفصل بود.

وی با تاکید بر تغییر شیوه کمک‌های مردمی از روش‌های سنتی به نوین از طریق سنا یا سامانه نیکوکاری امداد افزود: پرداخت کمک‌های مردمی و وجوهات نقدی از طریق روش‌های نوین منجر به کاهش هزینه و میزان مراجعه به در خانه‌ها برای جمع‌آوری صدقه می‌شود.

وی یادآور شد: پیش بینی می شود مجموع مشارکت های مردمی تا پایان امسال به ۹۷۰ میلیارد ریال برسد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: مردم استان می‌توانند وجوه نقدی خود را با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت #۰۲۳*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد بانک صادرات پرداخت کنند.

۱۷ هزار خانوار معادل ۳۶ هزار نفر در استان ۷۰۲ هزار نفری سمنان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =