ادارات جیرفت با یک‌سوم ظرفیت فعالیت می‌کنند

جیرفت - ایرنا - فرماندار جیرفت با بیان اینکه ادارات این شهرستان در راستای جلوگیری از شیوع کرونا با یک‌سوم ظرفیت فعالیت می‌کنند گفت: استاندار کرمان با این موضوع موافقت کرد.

ابوذر عطاپور وزیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی درخواست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برای کاهش حضور کارمندان به یک‌سوم در ادارات و موافقت استاندار کرمان، این روند تا اطلاع بعدی ادامه دارد.

رییس شورای تامین جیرفت به مصوبات هفدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به روند صعودی مبتلایان به کرونا در این شهرستان مقرر شد تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های این منطقه با یک‌سوم کارکنان فعالیت کنند.

وی افزود:  تمامی کارکنان دستگاه‌های اجرایی ملزم به استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله اجتماعی در محیط کار هستند.

عطاپور وزیری ادامه داد: با توجه به تعطیلی ۱۴ و ۱۵ خرداد مقرر شد مرکز بهداشت جیرفت با همکاری بخشداری‌ها تیم‌هایی در سه منطقه جبالبارز، دلفارد و ساردوئیه مستقر کرده تا نسبت به نظارت بر بازار، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی مراکز عمومی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در صورت قرمز شدن وضعیت شهرستان جیرفت، محدودیت‌های کرونایی بیشتر می‌شود، اظهار داشت: مردم باید موارد بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

فرماندار جیرفت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در جنوب کرمان را نگران کننده دانست و گفت: برای جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس محدودیت‌های کرونایی هم بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم جدی و همکاری همه آحاد جامعه است گفت: مردم باید در این شرایط خاص با رعایت پروتکل‎های بهداشتی برای ریشه‌کنی این ویروس مشارکت کنند.

عطاپور وزیری به اقدامات فرمانداری در راستای کاهش انتشار ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی مسیرهای منتهی به مرکز شهر در ساعات اوج شلوغی مسدود است تا از ازدحام جمعیت در شهر جلوگیری شود.

وی از مسدود کردن مسیرهای ارتباطی به بهشت‌ زهرا خبر داد و افزود: این تصمیم در راستای کاهش اجتماعات مردمی برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ شده است.

عطاپور بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: همکاری مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسیار ضروری است لذا شهروندان از حضور در اجتماعات خودداری کنند.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

بنا به اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۳۴ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها