۱۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83805776
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح کهاب در برخی جایگاه‌های عرضه بنزین مشهد اجرا شد

مشهد- ایرنا- مدیر شرکت پخش ملی فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: طرح کاهش، هدایت و انتقال بخارات حاصل از تبخیر بنزین (کهاب) از روز یکشنبه در هفت جایگاه عرضه سوخت بنزین شهر مشهد به اجرا گذاشته شد.

علی اصغر اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از جمله امتیازهای این طرح کاهش آلودگی و توجه به مباحث زیست محیطی است و باعث می‌شود بخارهای حاصله از تبخیر بنزین در هوا منتشر نشود و دوباره به چرخه سوخت بازگردد.

وی ادامه داد: به همه جایگاه‌ها و شرکت‌های برند استان تکلیف شده است که این طرح را اجرایی کنند و تا پایان امسال شاهد اجرای این طرح در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین در منطقه خراسان رضوی خواهیم بود.

مدیر شرکت پخش ملی فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی با بیان اینکه هر روز پنج میلیون لیتر بنزین در منطقه خراسان رضوی توزیع می‌شود که سه میلیون لیتر آن مربوط به شهر مشهد است گفت: با اجرای این طرح در هر متر مکعب بخار بنزین یک و نیم لیتر بنزین صرفه جویی می‌شود.

وی افزود: هزینه اجرای این طرح در هر جایگاه سه تا ۶ میلیارد ریال است و جایگاه‌هایی که امروز این طرح در آنها اجرایی شد جایگاه شماره ۱۷۱ سعد آباد، جایگاه شماره ۱۴۶ منتظرالقائم (عج) واقع در سه راه فردوسی به سمت مشهد، جایگاه ۱۰۱ واقع در بولوار جمهوری اسلامی، جایگاه ۱۴۳ در پایانه بار طرق، جایگاه ۱۳۴ سیدی، جایگاه ۱۷۳ اندیشه و جایگاه ابریشمی در بولوار هاشمی نژاد مشهد است.

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی، شهرستان‌های مشهد، چناران، کلات، بینالود، فیروزه، نیشابور، فریمان، قوچان، تربت‌جام، تایباد، درگز و سرخس را زیرپوشش دارد. دیگر شهرهای خراسان رضوی زیرپوشش خدمات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه و سبزوار هستند.

۱۳۵ جایگاه سوخت سی.ان.جی، ۵۳ جایگاه تخصصی بنزین و ۷۳ جایگاه نفت گاز و بنزین در منطقه خراسان رضوی خدمات دهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =