زیرساخت‌های گردشگری باغ شاهزاده ماهان کرمان تکمیل شد

کرمان - ایرنا - مدیر پایگاه میراث جهانی باغ شاهزاده ماهان از تکمیل زیرساخت های گردشگری این اثر ارزشمند تاریخی ثبت جهانی در استان کرمان خبر داد.

فوزیه فرحبخش روز یکشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد و تکمیل زیرساخت های گردشگری باغ شاهزاده ماهان از برنامه‌های اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان بوده افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن باغ شاهزاده ماهان ساخت ۲۰ سرویس بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال در محل این باغ به پایان رسیده و هم اکنون در مرحله راه اندازی دستگاه سپتیک فاضلاب با اعتباری برابر با ۲ میلیارد ریال هستیم.
وی با اشاره به اینکه طرح مذکور در خارج از باغ ثبت جهانی شاهزاده اجرا شده است اظهار داشت: این اقدام به‌منظور رفاه بیشتر بازدیدکنندگان و گردشگران که از این باغ دیدن می کنند، انجام ‌شده است.
فرحبخش با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های بهداشتی استاندارد در اماکن تاریخی و گردشگری از اولویت های این اداره کل است، تصریح کرد: در خصوص نوسازی و ساخت زیرساخت‌ های بهداشتی و فرهنگی در اماکن گردشگری می توان از قابلیت بخش خصوصی در حوزه گردشگری استفاده کرد.
وی بیان کرد:طرح ساخت سرویس های بهداشتی مذکور با پیگیرهای پایگاه ثبت جهانی باغ شاهزاده ماهان اجرا شده است و به زودی شاهد برنامه های دیگری از سوی این پایگاه خواهیم بود.
فرحبخش به تجهیز باغ شاهزاده ماهان به سامانه بلیط فروشی الکترونیکی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این اقدام برای افزایش سطح خدمات گردشگری به لحاظ کمی و کیفی انجام گرفته است.
مدیر پایگاه میراث جهانی باغ شاهزاده ماهان خاطرنشان کرد: باغ شاهزاده ماهان یکی از ۹ باغ ایرانی است که در تیرماه سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار جهانی به ثبت رسید و اطلاعات این باغ از طرف یونسکو به ۳۵ زبان ترجمه و در نقشه گردشگری قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =