۹۵ درصد اتباع خارجی بیمه‌شده در خراسان رضوی رایگان زیرپوشش قرار گرفتند

مشهد- ایرنا- افزون بر ۹۵ درصد اتباع خارجی زیرپوشش بیمه سلامت در استان خراسان رضوی جزو اقشار آسیب پذیر و بیماران خاص هستند که به صورت رایگان بیمه شده‌اند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر از اتباع خارجی در این استان که بیشتر آنها تبعه افغانستان هستند زیرپوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.
دکتر علیرضا رمزی افزود: اتباع خارجی در قالب سه دسته آسیب‌پذیر، غیرآسیب‌پذیر و خاص خدمات بیمه سلامت دریافت می‌کنند که افراد آسیب پذیر و خاص به صورت رایگان زیرپوشش قرار گرفته و مابقی با پرداخت حق بیمه مصوب نسبت به دریافت دفترچه درمانی اقدام کرده‌اند.
وی ادامه داد: اتباع خارجی می‌توانند با مراجعه به سامانه استعلام بیمه سلامت اتباع خارجی در سایت اداره کل اتباع خارجی این استان به آدرس atba.khorasan.ir وارد شده و خدمات مربوطه را بدون مراجعه به دفاتر بیمه سلامت دریافت کنند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: در حال حاضر امکان صدور و تمدید دفترچه بیمه سلامت برای پناهندگان دارای کارت آمایش معتبر تا ششم اسفند ماه سال جاری فراهم شده است. 
۵۴ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
شمار مهاجران و اتباع خارجی دارای مجوز اقامت در این استان بیش از ۳۲۰ هزار نفر است که بیشتر آنان تبعه افغانستان و ۹۵ درصد از این تعداد هم در مشهد ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =