وضعیت سه شهرستان زنجان به لحاظ کرونا سفید شد

زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: شهرستان‌های ایجرود، سلطانیه و ماهنشان این استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا سفید اعلام شده است و از این پس نماز جماعات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آنها برگزار خواهد شد.

دکتر محمدرضا صائینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به وضعیت کرونایی دیگر مناطق این استان افزود: در زمان حاضر شهر زنجان و دیگر شهرستان های این استان به لحاظ این بیماری در مرحله زرد قرار دارند و بی توجهی مردم نسبت به نکات بهداشتی می تواند نتیجه ناخوشایندی را رقم بزند.

وی اضافه کرد: بر خلاف تصور عموم، ویروس کرونا حتی در گرما فعالیت دارد که این مساله در استان های گرمسیری کشور به وضوح قابل مشاهده است که توجه به الزامات بهداشتی را بیش از گذشته ضروری کرده است.

این مسؤول ادامه داد: این درحالی است که وضعیت بیماری کرونا در استان های مجاور زنجان چندان خوب نیست و بر این اساس حفظ ارتباطات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی اهمیت زیادی دارد.

صائینی افزود: رعایت اقدامات حفاظتی پیشگیرانه از این نوع بیماری در بین زنجانی ها در مقایسه با گذشته کمرنگ تر شده، چون بر این باورند که ویروس کرونا خداحافظی کرده یا ضعیت شده است.

وی در خصوص بازگشایی مساجد این استان نیز گفت: این مهم پس از دریافت دستورالعمل های اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا در مناطق مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرایی خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: کرونا بیماری جدید و ناشناخته‌ای است که بدن این ویروس را نمی‌شناسد و بطور طبیعی در حافظه سلولی نیز دستور مقابله با این ویروس نیست، یعنی باید مواجهه اتفاق بیفتد و ویروس تهاجم کند و در صورت ابتلا، چگونگی مقابله بدن با آن، مهم است.

به گفته این مسؤول، ۸۰ تا ۸۵ درصد مردم علامت خفیف بیماری کرونا را دارند و به همین دلیل متوجه بیماری نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: این بیماری در یکسری افراد خیلی سخت بروز می‌کند، درحالی که اگر به توصیه‌ها عمل کنیم این بیماری به راحتی قابل کنترل است و اگر به این منوال ادامه دهیم متاسفانه با افزایش بیماری و تعداد افراد مبتلا مواجه خواهیم شد.

 رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه درباره آخرین وضعیت مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوتی ناشی از این ویروس گفت: تاکنون ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزارو ۷۹۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =