پرداخت یکهزار و ۳۵۸ میلیارد تومان وام بلاعوض مسکن به سیلزدگان لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیلزده لرستان گفت: از سال گذشته تاکنون یکهزار و ۳۵۸ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض در بخش مسکن و لوازم معیشتی به سیلزدگان استان پرداخت شده است.

حامد روحانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۶۵ میلیارد تومان ازاین مبلغ کمک بلاعوض به خانواده های آسیب دیده از سیل استان در حوزه مسکن و معیشتی است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۲ هزار فقره وام احداثی در سه تا چهار مرحله و با بیش از ۴۰ هزار تراکنش، بیش از ۱۹ هزار وام تعمیری طی ۳۷ هزار تراکنش به همراه تسهیلات معیشتی نیز در مجموع به ارزش ۹۹۳ میلیارد تومان توسط بانک های عامل به سیلزدگان استان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه کار تعمیری تمامی ۲۰ هزار واحد محوله به ستاد بازسازی تمام شده تصریح کرد: برخی متقاضیان با وجود معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده اند و برخی نیز مبلغی ازتسهیلات را گرفته اما کار بازسازی را به دلایل متفاوت از جمله شروع فصل کشاورزی رها کرده اند اما ستاد بازسازی تمامی وظایف خود را در قبال این خانوارها انجام داده است.

روحانی گفت: با وجود شیوع کرونا روند بازسازی متوقف نشده اما به هرحال به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا تا حدودی در اسفند و فروردین با کندی پیشرفت اما با شدت فعالیت ها در ماه جاری حدود ۱۵ درصد پیشرفت کاری محقق شد.

وی ادامه داد: روند احداث ۱۲ هزار واحد سیلزده استان ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد  و پیش بینی می شود با انجام گچ کاری ۱۰ هزار و ۸۶۶ واحد سقف زده، تا هفته آینده به ۹۰ درصد افزایش یابد.

به گفته وی تاکنون هفت هزار و ۷۰۰ واحد هم تحویل مردم شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =