ایرنا یکی از ارکان قدرت ملی در منطقه است

آیین تکریم و معارفه مسول دفتر کیش خبرگزاری ایرنا با حضور معاون خبر این خبرگزاری، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد و جمعی از فعالان رسانه برگزار شد.

در این مراسم سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد خبرگزاری ایرنا را به عنوان خبرگزاری نظام، یکی از ارکان قدرت ملی ایران در منطقه دانست و افزود: ساختارهای خبری چه در قالب خبرگزاری ها، صدا و سیما، روزنامه ها و خبرگزاری ها، تقویت کننده قدرت ملی در گستره منطقه ای و بین المللی  است.

وی با اشاره به همزمانی تاسیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا و دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ که نشان دهنده  اهمیت این دو رکن فرهنگی و علمی از یک سو  و راوی ماهیت خبرگزاری در دنیای امروز  از دیگر سو است افزود: در فضای جدید این همسانی از اهمیت مضاعفی برخوردار است، اگر چه امروزه با رشد فن آوری های نوین، با مفهومی به نام خبرنگار شهروند مواجه هستیم اما واقعیت این است که دنیا همچنان به منابع رسمی خبر توجه می کند و برای کسب اخبار درست و ارتباطات رسانه ای، اولین شاخصه منابع رسمی  و علمی است.

پورعلی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبرمعظم انقلاب در خصوص سر فصل های آینده کشور در حوزه رسانه گفت: امیدواری و خوش بینی نسبت به آینده مقدمه ورود به سرفصل های سازنده  کشور است و در این مسیر رسانهها نقش کلیدی دارند زیرا دشمن تلاش دارد با ایجاد فضای یاس و نا امیدی ملت، به اهداف خود دست یابد. 

معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تجلیل از زحمات محمد سلطانمرادی در دوره مسئولیتش به عنوان مسئول خبرگزاری ایرنا در کیش، اشراف به کار خبری، برخورداری از صلاحیت حرفهای، نگاه نوآورانه به خبر، تعامل سازنده و انجام وظیفه در شکل گیری خانه مطبوعات کیش را از جمله  ویژگی‌های وی ارزیابی کرد.   

در این مراسم که با حضور  سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،رضا اردلان مدیر امور فرهنگی وآموزشی معاونت اجتماعی و فرهنگی  این سازمان، خلیل تنیده رئیس خبرگزاری ایرنا استان هرمزگان و سایر روزنامه‌نگاران، در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، معاون خبر خبرگزاری ایرنا ضمن اشاره به روند تحولات در بخش‌های تولید و عرضه اخبار و فعالیت چند رسانه ای در این رسانه طی سالهای اخیر، کمک به توسعه مناطق آزاد بویژه مناطق آزاد کیش و قشم و معرفی ظرفیت‌های این مناطق  با هدف توسعه ملی را  از سیاستگذاریهای خبرگزاری رسمی کشور عنوان کرد.

پدرام الوندی با اشاره به بیش از دو دهه فعالیت دفتر ایرنا در کیش و نقش این دفتر روند تحولات این منطقه آزاد گفت: این سابقه نشان دهنده نگاه ویژه سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به کیش است که این نگاه در تفاهمنامه‌ای که اخیرا نهایی شده است به طور شفاف تر و دقیق‌تر مورد توجه قرار دارد.

 وی  توسعه ظرفیت‌های موجود و بهرهوری از این ظرفیت‌ها را که در بندهای تفاهمنامه مذکور گنجانده شده، از جمله اهدف و برنامه آینده همکاری‌های ایرنا و سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد. 

در ادامه سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدیمی‌ترین خبرگزاری منطقه و کشور همواره یک رسانه مولد، پیشرو و مرجع قابل اطمینان و اتکا است اظهار داشت: با تمام فراز و فرودهایی که ایرنا در دولت‌های مختلف از نظر کار کیفی و فنی خبر داشته است، در دوره جدید به عنوان یک الگو مورد توجه و محل اتکای اصحاب رسانه و افکارعمومی قرار گرفته است.

در بخش دیگری از این مراسم وحید اقدسی به عنوان مسوول جدید دفتر کیش خبرگزاری ایرنا معرفی شد.

اقدسی که پیش از این مدیر منطقه یک خبرگزاری ایرنا بوده است، نوع کار روزنامه‌نگاری در جزیره کیش را متفاوت از تهران و سایر کلان‌شهرها و نقاط کشور توصیف کرد و گفت: به تبع فضا و اکوسیستم حاکم بر این جزیره و اهمیت صنعت گردشگری، رسانه‌ها باید بتوانند تصویری از کیش خلق کنند که به جذب و انتخاب مقصد گردشگران منجر شود.

در ادامه این مراسم زیبا حسین‌زاده مدیرعامل خانه مطبوعات کیش از حجم بالای اخبار در این جزیره سخن گفت و افزود:‌ با توجه به مرجعیتی که ایرنا در حوزه خبر دارد، دفتر کیش از کمبود نیروی انسانی رنج می برد و می‌بایست این مساله مورد توجه مدیران خبرگزاری باشد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha