افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام خمینی(ره)

اهواز - ایرنا - مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از افزایش بارگیری محمولات کانتینری صادراتی از بندرامام خمینی(ره) خبر داد و گفت: این اقدام در پی استقبال بازرگانان و صاحبان صنایع برای بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته در بندرامام (ره) صورت گرفت.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوری خوزستان "عادل دریس" در این خصوص اظهار داشت: در ۲ ماهه امسال، بیش از یک میلیون و ٢١۵ هزار تن صادرات غیرنفتی انجام شده است.

وی عنوان کرد: همچنین روند افزایش تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در ۲ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش ۴۰درصدی به بیش از ۱۵ هزار و ۲۴۱ تن رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) به تخلیه و بارگیری ۶ میلیون  و ۱۸۷ هزار و ۷۸۳ تن انواع کالا در این بندر اشاره کرد و گفت:  بیش از  چهار میلیون و ٧۵٧ هزار تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و بیش از یک میلیون و ۴٣٠ هزار تن نیز کالای نفتی تخلیه و بارگیری شد.

وی بندر امام خمینی(ره) را بندر کانونی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور دانست و گفت: بیش از سه میلیون و ۷۴۸ تن انواع کالاهای اساسی از جمله ذرت، گندم، کنجاله سویا، جو، دانه روغنی و شکر در این بازه زمانی تخلیه و بیش از ۲ میلیون و ۹۴۸ هزار تن از انبارهای این مجتمع بزرگ بندری به مبادی مصرف در اقصی نقاط کشور بارگیری و ارسال شده است.

دریس بیان کرد: این میزان تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیرنفتی در پی ورود و پهلوگیری ۲۰۷ فروند کشتی تحت شرایط ایمنی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا همجواری مجتمع بندری امام خمینی (ره) در شمال غربی خلیج فارس با مجتمع صنایع پتروشیمی، توان بالقوه‌ای را برای رشد و تقویت صادرات محموله های صنعتی فراهم ساخته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =