۱۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۶
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83805331
۰ نفر

برچسب‌ها

نهال‌های غیرقانونی کاشته شده در مریوان معدوم شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی مریوان از قلع و قمع و معدوم کردن نهال‌های غرس شده غیر قانونی در اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

آزاد نامداری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گشت زنی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی از اراضی ملی و جنگلی شهرستان مریوان یک مورد تخریب اراضی ملی مشاهده شد.

وی افزود: متخلفان اقدام به کاشت درخت انگور به صورت غیرقانونی در اطراف جنگل‌های روستای سیف علیا کرده بودند که با حکم قضایی نهال‌های کاشته شده قلع و قمع و معدوم شدند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان یادآور شد: با قلع و قمع نهال کاشته شده در این منطقه بیش از ۲ هکتار اراضی ملی و جنگلی این شهرستان آزادسازی و از تخریب بیشتر اراضی ملی منطقه جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: چند مورد تخریب و قطع درختان جنگلی روستای سیف علیا مشاهده شد که نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی بعد از حضور در این منطقه اقدام به مختصات برداری و مستندسازی کرده و متخلفان را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردند.

 

بازداشت ۲ نفر از متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی

رییس اداره منابع طبیعی مریوان از دستگیری و بازداشت ۲ نفر از متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی خبر داد و گفت: در پی‌گشت زنی های نیروهای پاسگاه ویژه و همچنین گزارش تخریب و تصرف  در روستاهای جنگلی لنج آباد و سرنژمار متخلفان شناسایی شدند.

نامداری افزود: با دستور مقام قضایی حکم جلب برای متخلفان صادر و با همکاری نیروی انتظامی حکم اجرا و متخلفان بازداشت شدند.

وی تاکید کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در شهرستان مریوان تاکنون تعداد ۳۷ نفر از متخلفان و تخریب کنندگان عرصه‌های ملی و جنگلی در این شهرستان دستگیر و با حکم مقام قضایی روانه زندان شده‌اند.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار آن را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد و از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار مراتع را تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =