۱۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۵۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83805283
۱ نفر

برچسب‌ها

آمریکا به تونس نیرو اعزام می‌کند

تهران- ایرنا- سفارت آمریکا در تونس روز شنبه از اعزام نیروی آموزشی به این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، سفارت آمریکا افزوده است: واشنگتن یک واحد کوچک آموزشی که بخشی از برنامه کمک نظامی به تونس است به این کشور اعزام می‌کند و این نیروها رزمی نیستند.

این در حالی است که پیش‌تر ستاد فرماندهی ایالات متحده در منطقه آفریقا اعلام کرده بود به دنبال اعزام نیروی نظامی به تونس در قالب نیروهای امنیتی است.

صفحه رسمی توئیتر ستاد فرماندهی ایالات متحده در منطقه آفریقا نوشت: از آنجایی که روسیه به دمیدن در آتش جنگ لیبی ادامه می‌دهد امنیت شمال آفریقا به شدت جای نگرانی دارد.    

بر اساس بیانیه ستاد فرماندهی آمریکا موسوم به افریکام، ارتش آمریکا به دنبال راه‌هایی برای رفع نگرانی‌های امنیتی متقابل با تونس از جمله استفاده از واحد موسوم به تیپ نیروهای امنیتی است.

افریکام در این بیانیه مدعی شد: تونس نمونه بارزی از حمایت امنیتی ایالات متحده از شرکای آفریقایی خود است. رابطه ما با تونس بر تقویت همکاری در راستای رسیدن به اهداف امنیتی مشترک متمرکز است.

جنگ داخلی لیبی منجر به نقش آفرینی و مداخله کشورهای منطقه و قدرت‌های جهانی در این کشور شمال آفریقا شده است.  

ارتش آمریکا چهارشنبه گذشته مدعی شده بود که پرسنل ارتش روسیه ۱۴ فروند جنگنده میگ ۲۹ و سوخو ۲۴ به پایگاه جفرا متعلق به ارتش ملی لیبی تحویل داده‌اند اما ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال خلیفه حفتر و یک عضو پارلمان روسیه این موضوع را تکذیب کرده‌اند.  

مصر، روسیه و امارات از نیروهای ارتش ملی خلیفه حفتر که برای تسخیر طرابلس به دولت وفاق ملی حمله کرده است، حمایت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =